• AKCEPTUJEMY SIEBIE

• Na wiosennej lekcji języka polskiego 21.03.2022 r. uczniowie uczyli się asertywności i budowali poczucie własnej wartości. Uświadamiali sobie, że należy przez całe życie pracować nad sobą, pielęgnować zalety a eliminować wady, rozwijać swoje zdolności i talenty.

Zgromadzili słowa nazywające pozytywne cechy charakteru. Zgodzili się z twierdzeniem, że wszyscy jesteśmy wartościowi i każdemu należy się szacunek.

• XXXI EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY

• W czwartek 17 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas 1-8 lubiących matematyczne zadania i łamigłówki.
            Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach, w sześciu kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Bieniamin, Kadet i Junior.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut.
            Miłym akcentem był prezent zabawka logiczna „Zaplątany Kangurek”, który otrzymali wszyscy uczestnicy.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i czekamy na wyniki!!!

Koordynator szkolny konkursu: Monika Kubica

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY "LEON"

• 16 marca przeprowadziliśmy Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z matematyki. Skierowany był on do uczniów klas I -III. Poprzedziły go przygotowania na zajęciach szkolnych i w domu. Uczniowie rozwiązywali testy z lat poprzednich, pracowali w grupach i indywidualnie wymieniając się zdobytą wiedzą.

Do konkursu przystąpiło:

15 uczniów z klas pierwszych,

10 uczniów z klas drugich,

19 uczniów z klas trzecich.

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

• GMINNY INTEGRACYJNY TURNIEJ SPORTOWY

• W dniu 18.03.2022 r. w Szkole Podstawowej w Smolnicy odbył się Gminny Integracyjny Turniej Sportowy klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kinga Hadała, Artur Żurek, Zuzanna Zając, Maksymilian Psiuk, Antoni Kula, Oliwia Palczak.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczestników i zaprosiła do wspólnej zabawy, celem której była integracja uczniów ze szkół podstawowych z gminy Dębno. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. W czasie przerwy zawodnicy udali się na mały poczęstunek, po którym powrócili do swoich drużyn. W tym turnieju nie było przegranych. Wszyscy na koniec otrzymali zasłużone medale i stanęli do wspólnego zdjęcia.

Justyna Bałko, Martyna Kalicka