• EKO POMOCE DYDAKTYCZNE

• 01.10.2021 21:37
      • Zakres i motywacja wprowadzenia innowacji:

Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, który został opublikowany na platformie eTwinnig. Projekt ten kieruję do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, jest interdyscyplinarny łączący technikę z edukacją ekologiczną. Główny nacisk nałożony jest na wykonywanie prac wytwórczych. Projekt ma na celu umożliwienie uczniom wszechstronnego rozwoju poprzez twórcze działanie. Przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania ekologią oraz dbania o Ziemię. Uczniowie wraz z nauczycielem wykonają pomoce dydaktyczne, które później sfotografują i opiszą. Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć obowiązkowych na technice i zajęć pozalekcyjnych "Świat artysty". Projekt będzie trwał od września 2021 r. do listopada 2021 r..

Cele ogólne

-Uwzględnianie zróżnicowanych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów;

-Pogłębianie wiedzy i zainteresowania ekologią;

-Rozwijanie zdolności, wrażliwości uczniów oraz ich możliwości twórczych - podczas różnorodnych działań plastyczno-technicznych;

-Stworzenie oryginalnych pomocy wspomagających proces dydaktyczno - terapeutyczny wykonanych z recyklingu;

-Stworzenie pomocy interaktywnych wykorzystując narzędzia TIK;
        -Wykonanie  bazy pomysłów na wzbogacenie i urozmaicenie lekcji, zajęć rewalidacyjnych lub zajęć świetlicowych;

-Rozbudzanie ciekawości i kształtowanie praktycznego wykorzystania wiedzy;

- Rozwijanie u uczniów wyobraźni przestrzennej, ćwiczenie umiejętności technicznych, w tym manualnych;

- Odkrywanie przyjemności tworzenia i cieszenia się uzyskanym efektem;

- Wzmacnianie pozytywnego klimatu szkoły oraz poczucia bezpieczeństwa.

Cele szczegółowe

-Rozwijanie umiejętności manualnych;
        -Integracja uczniów;
        -Stworzenie bazy pomysłów, które uatrakcyjnią zajęcia;
        -Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów związanej z właściwym
        zagospodarowaniem odpadów;
        -Połączenie tradycyjnych metod z nowoczesnymi technologiami.

Monika Kubica