• OBDAROWUJEMY SIĘ PREZENTAMI I UŚMIECHEM

• 07.12.2023 19:22
        • Mikołajki to wyczekiwane przez uczniów święto. Zwyczaj świętowania i wręczania sobie w tym czasie prezentów związany jest z legendą, która dotyczy postaci Świętego Mikołaja. Uczniowie z klasy 5b przygotowali dla siebie upominki i celebrowali ten dzień w atmosferze przyjaźni i wzajemnej sympatii.
          Doświadczali, że otrzymywanie prezentów sprawia taką samą przyjemność, jak ich dawanie (a czasem nawet większą). Obdarowywanie uczy otwartości, bezinteresowności i szczerej relacji z innymi.
          Dzięki zwróceniu uwagi na różnorodne formy okazywania sobie przyjaźni, uczniowie  będą mieli inny stosunek do otrzymanych niespodzianek  i  chętniej wezmą udział we wzajemnym obdarowywaniu, a dzięki takim lekcjom wykształcą w sobie pozytywne odruchy, troskę o drugiego człowieka i empatię. Obserwując szczęście i uśmiech na twarzach rówieśników, zrozumieją, jak ważne są drobne podarunki.
        • CZY POTRAFISZ BYĆ OFFLINE? - LEKCJA ONLINE

• 10.10.2023 21:35
        • 6 października uczniowie klasy 5b uczestniczyli w lekcji wychowawczej przeprowadzonej online przez Stowarzyszenie Mentalnie Równi. Lekcja „Jestem offline. Profilaktyka uzależnień od nowych technologii i zapobieganie cyberprzemocy” odbyła się w ramach programu o nazwie „Godzina wychowawcza ze zdrowiem psychicznym”. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mają okazję do głębszego zrozumienia zaburzeń zdrowia psychicznego oraz zdobycia praktycznych narzędzi do wsparcia siebie i innych w trudnych momentach życia. Lekcja zachęcała do ograniczenia czasu spędzanego w sieci. Zaprezentowano uczniom wiele ważnych, merytorycznych treści związanych z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą wirtualny świat, przy całym swoim niezaprzeczalnym bogactwie i dobrodziejstwie. Zostały poruszone kwestie zachowań związanych z byciem w sieci, które powinny nas zaniepokoić. Wskazano, jak zapobiegać rozwojowi tego rodzaju uzależnienia oraz mówiono o tym, jak wiele możliwości oferuje nam świat rzeczywisty. Zbyt często odrzucamy je na rzecz przestrzeni wirtualnej, a negatywne skutki tego w wielu sferach naszego życia są potem trudne do przezwyciężenia. Swoją prezentację prelegentka wzbogaciła przemawiającym do wyobraźni i wzmacniającym przekaz filmem.
          Dziękujemy za lekcję, która skłoniła nas do refleksji i zachęciła do dalszej dyskusji, zarówno w szkole, jak i  domu rodzinnym.
        • DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 5B

• 04.10.2023 17:45
        • Dzień Chłopca to bardzo ważne święto w kalendarzu szkolnym. To okazja do integracji zespołu klasowego, tworzenia atmosfery i budowania relacji.
          Upominki z okazji tego święta zostały przygotowane przez dziewczynki, a poczęstunek zagwarantowali rodzice. Pizza wszystkim smakowała, a zabawa wprawiła w dobry humor.
          Klasie bardzo spodobała się zabawa ,,Mafia", w której ochoczo wszyscy wzięli udział.
          Uczniowie w dobrych humorach wrócili do swoich domów. Tego dnia na pewno tak szybko nie zapomną.
        • KLASA 5B BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE GODZINA WYCHOWAWCZA ZE ZDROWIEM PSYCHICZNYM

• 26.09.2023 18:51
        • "Godzina wychowawcza ze zdrowiem psychicznym" to nowatorski program realizowany przez Stowarzyszenie Mentalnie Równi. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dzisiejszym, pełnym wyzwań świecie. Dzięki udziałowi w programie uczniowie będą mieli okazję do głębszego zrozumienia zaburzeń zdrowia psychicznego oraz zdobycia praktycznych narzędzi do wsparcia siebie i innych w trudnych momentach życia. Dyskusje, warsztaty i interaktywne zajęcia pomogą uczestnikom lepiej rozumieć własne emocje, myśli oraz zachowania. W ramach programu zostaną podjęte tematy dotyczące zaburzeń odżywiania, cyberprzemocy oraz zagrożeń wynikających z uzależnień. Razem będziemy poszukiwali strategii radzenia sobie w środowisku pełnym presji oraz wyzwań.