• JA W ŚWIECIE EMOCJI

• 18.09.2023 19:42
        • Innowacja ,,Ja w świecie emocji” obejmie uczniów klasy 5b. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie będą się uczyli radzenia sobie z emocjami, budowania pozytywnych relacji z otoczeniem, rozpoznawania własnego potencjału i odpowiedniego ukierunkowania go.
          Piątoklasiści będą pracowali w zespołach oraz indywidualnie. Nauczą się nazywać swoje emocje i szanować uczucia innych. Wezmą udział licznych  dyskusjach, będą analizować przypadki i odgrywać role.
          Rozwój inteligencji emocjonalnej to jeden z pierwszych kroków w stronę zachowania zdrowia psychicznego, dlatego kluczowe jest uświadomienie młodym ludziom, że wszystkie emocje są potrzebne oraz nauczenie przeżywania ich w zdrowy sposób, tak by nie deprecjonowali siebie i innych. Zaplanowane aktywności pozwolą zaopiekować się potrzebami nastolatków, a także zintegrować klasę.