• PODSUMOWANIE TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

• 19.01.2023 17:12
      • W grudniu 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Turnieju Wiedzy o Języku Polskim. Ma on formę cyklu zadań wykonywanych przez chętnych uczniów.  Liczba zadań jest różnorodna, stopień trudności także. Turniej zakłada nie tyle sprawdzenie wiedzy i umiejętności, co jej stopniowe nabywanie. Z tego powodu trwa kilka  tygodni, w zależności od liczby zaplanowanych zadań.  Każdy chętny uczeń otrzymuje pierwsze zadanie turniejowe, ale dopiero po jego wykonaniu może przystąpić do kolejnego. Punkty za cały cykl zostają zsumowane, aby wyłonić zwycięzcę. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie mogą korzystać z dostępnych źródeł informacji, poszukiwać wiadomości na dany temat. Ważne, aby uczniowie się uczyli.
        W ścisłym finale Turnieju wzięło udział 6 uczniów.
        Wyróżnienia otrzymały:
        Anna Piątkowska
        Ewa Bobik
        Aleksandra Stankiewicz
        Wymienione uczennice wykonały największą liczbę zadań z pozytywnym wynikiem.
        Gratuluję i zapraszam za rok.