• ZNAMY LEKTURY W SP 2 !!!

• 27.04.2023 18:07
      • 25 kwietnia w naszej szkole gościliśmy po raz drugi uczniów klas VIII, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie “Znamy lektury”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Dębno. Na zaproszenie odpowiedziały 4 szkoły razem z naszą.
        Nad właściwym przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja w składzie: pani Bożena Ferkaluk- nauczycielka języka polskiego i pracownik poradni, pani Małgorzata Jokiel – nauczycielka nauczania początkowego i języka polskiego w SP 2, pani Renata Kunisz- nauczyciel- bibliotekarz w SP 2.
        Uczestnicy stawili czoła niełatwym konkurencjom, w których musieli wykazać się znajomością lektur przewidzianych podstawą programową. Rozwiązywali test oraz odpowiadali na wylosowane pytania.
        Poziom był bardzo wyrównany, a różnice między zespołami minimalne (nawet tylko 1 punkt).
        W efekcie zmagań, tym razem, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cychrach, na trzecim miejscu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, a na kolejnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3.
        Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.
        Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2.
        Ponieważ wszyscy dobrze się bawili, liczymy na wspólną zabawę w przyszłym roku.
        Powodzenia na egzaminach.
        Elżbieta Bąk i Katarzyna Matuszewska
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.