• V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 14.03.2024 18:25
      • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz piąty była organizatorem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem.
        Konkurs odbył się 13 marca w bibliotece i czytelni SP2. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Kolejność prezentacji była zależna od wylosowanego numeru. Zgodnie z regulaminem uczestnicy w pierwszej kolejności prezentowali tekst przygotowany samodzielnie w domu. W kolejnym etapie każdy czytał wylosowany tekst, przygotowany przez organizatorów. Po krótkim dwuminutowym zapoznaniu z tekstem, uczestnicy czytali go przez minutę przed komisją konkursową. Czas odmierzał zegar, a dzwonek obwieszczał zakończenie czytania.
        Do konkursu przystąpiło 25 uczniów ze szkół gminy Dębno. Zostali oni wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Oceny dokonywały dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Renata Rawlik nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Komisja klas III: Joanna Podwójna vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Joanna Betlejewska nauczyciel wspomagający. Ocena uczestników była bardzo trudnym zadaniem, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
        Podczas obrad komisji dzieci odwiedziły szkolne Laboratorium, gdzie bawiły się klockami oraz robotami Korbo. Każdy został ugoszczony słodkim poczęstunkiem.
        Konkurs przebiegał bardzo sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy i goście wysłuchali wiele ciekawych fragmentów książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.
        Fundatorami nagród byli: Burmistrz Dębna, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2, organizatorzy.
        Wyniki konkursu:
        Kategoria klas I
        Miejsce I – Gabriela Wojciechowska SP Smolnica
        Miejsce II – Aleksander Maciejewski SP 3 Dębno
        Miejsce III – Marta Burdzińska SP 2 Dębno
        Kategoria klas II
        Miejsce I – Helena Jokś SP 3 Dębno
        Miejsce II – Jan Ryń SP Cychry
        Miejsce III – Emilia Woś SP 1 Dębno
        Kategoria klas III
        Miejsce I – Aurelia Wójcik SP Sarbinowo
        Miejsce II – Antoni Witkowski SP 2 Dębno
        Miejsce III – Kaja Moszkowicz SP 3 Dębno
        Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie w konkursie.

Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów