• JAK ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA LEKTURY?

• 06.04.2022 17:02
      • Promocja książki może się odbyć na lekcji języka polskiego. Warto wykorzystać potencjał uczniów, którzy z przyjemnością angażują się w poszerzanie kręgu czytelników danej lektury. Uczniowie klasy 6a wcielili się w bohaterów książki ,,Sposób na Alcybiadesa”. W tym celu określili czas trwania akcji i sprawdzili, jak wówczas uczniowie i nauczyciele ubierali się do szkoły. Zadbali o swoją stylizację i wybrali nieprzypadkowe fragmenty lektury, które następnie odczytali swoim rówieśnikom na lekcji. Podzielili się także swoimi przemyśleniami i emocjami związanymi z wydarzeniami przedstawionymi w utworze.

Dzięki temu: rozwijali hobby, zainteresowania i zaspokajali ciekawość, wzbogacali słownictwo, rozwijali umiejętność swobodnego wypowiadania się i myślenia, rozbudzali  i kształtowali wrażliwość emocjonalną, dzielili się wewnętrzną siłą do radzenia sobie z trudnościami, pokazywali, jak panować nad własnymi emocjami, kształtowali poczucie własnej wartości, uczyli się oceny swojego zachowania z moralnego punktu widzenia.

Lekcja z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Galeria zdjęć.