• PREZENTUJEMY BOHATERÓW LEKTURY TAJEMNICZY OGRÓD

• 29.03.2022 17:25
      • Praca w grupie jest bardzo lubiana przez uczniów, gdyż dzięki takiej formie pracy można podzielić zadania i odpowiedzialność pomiędzy poszczególnych członków grupy. Klasa 5a na lekcji języka w ramach projektu eTwinning “Wyczytane z lektur szkolnych” pracowała w losowo podzielonych zespołach.  Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji głównego bohatera w formie plakatu. Uczniowie poszukiwali informacji w lekturze, zaznaczali fragmenty i porządkowali zebrane informacje. Nie zabrakło także portretów rysunkowych postaci. Po wykonaniu zadania prezentowali efekty swojej pracy kolegom i koleżankom. Obowiązywała zasada, że każdy członek zespołu zabierze głos podczas prezentacji. Dzięki pracy w zespole uczniowie stają się bardziej zmotywowani do działania, wiedząc, że są obserwowani i oceniani przez pozostałych członków zespołu. Praca w zespole także wzmacnia kreatywność, a dzięki odpowiedzialności za dane zadanie oraz możliwości wymiany poglądów, wiedzy  osoby z zespołu uczą się od siebie wzajemnie. Nieodzownym elementem pracy w  grupie jest dobra komunikacja i wzajemny szacunek do siebie nawzajem i do wykonywanej przez poszczególnych członków grupy pracy. Warto podkreślić, że uczniowie uczą się słuchania siebie nawzajem oraz wspierają się.

Galeria zdjęć.