• REKLAMUJEMY KSIĄŻKĘ PRZY POMOCY WŁASNORĘCZNIE WYKONANEGO LOGO

• 12.05.2022 16:57
      • Logo służy przede wszystkim reklamie i identyfikacji wizualnej produktu z firmą. Z tego powodu warto wykorzystać ten element do promowania lektur szkolnych.

Po pierwsze to szansa na zdobycie kolejnego czytelnika, a po drugie obrazki zapamiętuje się szybciej niż tekst. Zadaniem uczniów było przekazanie informacji o treści lektury w formie znaczka. Jakie umiejętności uczniowie doskonalili podczas realizacja zadania?

- Omawianie elementów świata przedstawionego.

- Rozróżnianie i wyjaśnianie elementów realistycznych i fantastycznych w utworach.

- Wskazywanie w utworze bohaterów głównych i drugoplanowych, wątków głównych oraz wątków pobocznych.

- Odczytanie tekstu poprzez przekład intersemiotyczny.

Zadanie sprawiło uczniom wiele radości i z przyjemnością zadanie wykonali.

Wybierali lektury omawiane na lekcji, które najbardziej im się spodobały. Wiele z nich to lektury nadobowiązkowe.

Czy potraficie rozpoznać wszystkie książki?

Galeria zdjęć.