• Tydzień z Patronem Szkoły

• 07.12.2020 10:31
        • Każdego roku w listopadzie, w rocznicę urodzin Arkadego Fiedlera, organizowany jest Tydzień Patrona Szkoły. Święto to ma na celu poznanie sylwetki patrona szkoły, szlaku jego podróży oraz twórczości. W okresie tym w naszej szkole organizowane są różne konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne. W tym roku obchodziliśmy to święto w „wyjątkowych” okolicznościach.  Ze względu na nauczanie zdalne wszystkie zadania wykonywane były przez uczniów w domu.  Uczniowie klas I-III w ramach edukacji plastycznej i technicznej, przy wsparciu swoich pań wychowawczyń, wykonali piękne motyle, którymi fascynował się Arkady Fiedler. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Chętni uczniowie klas czwartych rozwiązywali quiz, po wcześniejszym zapoznaniu się z sylwetką patrona. Prawie wszyscy wykonali testy bezbłędnie.  Uczniowie klas IV-VI na lekcjach techniki wykonali zakładki do książek o tematyce związanej z twórczością lub podróżami Arkadego Fiedlera.

Uczniowie klas VI i VII mogły wykazać się znajomością informatyczną, wykonując prezentacje o życiu, twórczości oraz podróżach Arkadego Fiedlera. Biblioteka szkolna również zaangażowała się w nasze święto organizując konkurs wiedzy o patronie dla chętnych osób. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w organizacji „Tygodnia z Patronem Szkoły” zachęcając dzieci do różnych działań.

Dorota Podbereska
          Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły

• 07.12.2020 10:30
        • W ramach lekcji geografii uczniowie klas piątych wzięli udział w projekcie pt. „Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły” którego celem było poznanie terenu najbliższej okolicy.

Zadaniem uczniów było wskazanie tego, co im się podoba i nie podoba w otoczeniu szkoły, a następnie zaproponowanie zmian, które uatrakcyjnią przestrzeń wokół szkolnego budynku. Prace można było wykonać różnymi technikami i metodami. Niektóre prace były zaskakujące, widać na nich wyraźnie czego oczekują uczniowie. Kto wie, może wkrótce te uczniowskie wizje zostaną zrealizowane.

Dorota Podbereska

• Bezpieczna szkoła czeka na Uczniów

• 03.12.2020 14:43
        • Nasza szkoła dzięki staraniom gminy biorącej udział w projekcie grantowym  "Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja" , otrzymała  środki ochrony osobistej a także sprzęt do utrzymania czystości i dezynfekcji pomieszczeń.

Przy wejściach głównych do budynku szkoły umieszczone zostały termometry , a na korytarzach wolnostojące bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji dłoni, wszystkie toalety wyposażono w dozowniki wypełnione mydłem antybakteryjnym oraz płynem zwalczającym wirusy, sale lekcyjne poddano specjalnej technologii czyszczenia poprzez ozonowanie, pracownikom i uczniom zapewniono maseczki i rękawiczki jednorazowego użytku.

Teraz czekamy już tylko na powrót pociech młodszych i starszych w bezpieczne progi szkoły !

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Andrzejki w klasie 1a

• 01.12.2020 18:12
        • Ostatni dzień listopada to okazja do zabawy andrzejkowej. W tym dniu poznaliśmy tradycje związane z andrzejkami. Nasza pani była „wróżką”, która przepowiadała nam przyszłość. Każdy z nas poznał imię swojej sympatii i dowiedział się, kim będzie w przyszłości. Rodzice zadbali o ciekawe stroje i nasze ulubione przekąski. Choć zabawa odbyła się on-line, to było dużo śmiechu i radości.

Uczniowie klasy 1a