• PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH - MODA EGIPSKA

• 28.10.2021 21:20
        • Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice to projekt interdyscyplinarny do którego angażuję uczniów z klas 4 - 6. Każda grupa wiekowa wykonuje określone zadania, a główny nacisk kładę na wytwarzanie prac wytwórczych, aby umożliwić uczniom rozwijanie ich zdolności i kreatywności.

Co roku uczniowie z klas piątych zamieniali się w projektantów mody, tym razem zadanie zmodyfikowałam - uczniowie projektowali ubrania starożytnych Egipcjan. Uczniowie mogli wykorzystać szablon, ale mogli też wykonać własny rysunek, co nie należało do łatwych zadań. Prace które powstały są śliczne,  zapraszam do ich obejrzenia.

• PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH - NEMES

• 13.01.2022 16:35
        • Uczniowie klas szóstych w ramach innowacji pedagogicznej mieli za zadanie wykonać nakrycie głowy Egipcjanina czyli nemes. Uczniowie dowiedzieli się, że słowo nemes pochodzi od słowa greckiego i oznaczało wiązaną w charakterystyczny sposób chustę. Chusta była odpowiednio układana, aby osiągnąć charakterystyczny kształt geometryczny. Przykładem takiej chusty jest nemes Wielkiego Sfinksa w Gizie. Chusty były kolorowe, a w złoto-błękitne pasy uważana była za jedną z koron królewskich.

Monika Kubica
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
        • PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH - HIEROGLIFY

• 13.10.2021 19:54
        • Uczniowie klas czwartych w ramach innowacji pedagogicznej poznali niezwykłe pismo obrazkowe Starożytnego Egiptu. Na lekcjach techniki wykonali plakaty przedstawiające hieroglify.
          Jak pracowali uczniowie i jak piękne prace wykonali można zobaczyć na  zdjęciach.
          Serdecznie zapraszam‼
          Monika Kubica
        • PODRÓŻ W CZASIE, CZYLI STAROŻYTNY EGIPT I JEGO TAJEMNICE - ZACZYNAMY PRACĘ NAD PROJEKTEM

• 10.10.2021 20:42
        • We wrześniu 2021 r. projekt interdyscyplinarny Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice został opublikowany na platformie eTwinning. Został zaakceptowany i otrzymaliśmy stosowne zaświadczenie.
          W ramach tego projektu/innowacji, uczniów klas 4-6 czeka wiele aktywności. Przygotowałam dla nich ciekawe zadania, które będziemy systematycznie realizować, a efekty na bieżąco publikować. Uczniowie podczas pracy nad projektem poznają ciekawostki o Starożytnym Egipcie, wykonają prace wytwórcze, a wszystko w połączeniu historii z matematyką, techniką, edukacją plastyczną i informatyką.