• NASZE ZMAGANIA JĘZYKOWE

• 24.04.2023 20:47
      • 19 kwietnia chętni uczniowie z klas VI i VII wzięli udział w szkolnym konkursie ,,Czy znasz homofony?”.
        Zadaniem uczestników konkursu było wyszukanie par homofonów na przygotowanej karcie pracy, a następnie wyjaśnienie znaczenia każdego ze słów przy pomocy dostępnych słowników.
        Podczas rywalizacji uczniowie wykazali się umiejętnością korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach, gromadzili wiadomości, selekcjonowali informacje.
        Po zakończonym konkursie uznali, że podczas pracy ze słownikami wiele się nauczyli, a także zrozumieli, dlaczego w określony sposób należy zapisać dany wyraz.
        Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 6a- Julia Kaliściak, której gratulujemy sukcesu. Brawa dla wszystkich uczestników!
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.