• OPRACOWUJEMY AUTORSKIE KRZYŻÓWKI DLA NASZYCH RÓWIEŚNIKÓW

• 23.05.2023 19:51
      • Rozwiązywanie krzyżówek to pożyteczna forma spędzenia czasu. Dzięki rozwiązywaniu krzyżówek poprawia się nasza zdolność kojarzenia, ćwiczymy pamięć, logiczne myślenie, koncentrację oraz rozwijamy myślenie twórcze. Z kolei dzięki uzupełnianiu pól krzyżówki uczniowie poznają nowe słowa i rozwijają zasób słownictwa. Natomiast uzupełnianie brakujących liter w wyrazach pomaga utrwalić zasady ortografii i gramatyki, uczy czytania ze zrozumieniem. Warto wymienione wyżej zalety krzyżówek wykorzystać na swoich lekcjach. Uczniom klasy czwartej zaproponowałam tworzenie krzyżówek ortograficznych. Umówiliśmy się, że będą one rozwiązane, gdyż w ten sposób od razu sprawdzą poprawność zaprojektowanej krzyżówki. Maksymalna ilość haseł to 20, z tym że zadaniem ucznia było ich rozmieszczenie zarówno w poziomie, jak i w pionie.
        Samodzielnie też układali objaśnienia haseł. Podczas pracy korzystali ze słowniczka ortograficznego.
        Zapraszam do obejrzenia efektów naszej pracy.