• „ARKADY FIEDLER - PISARZ, PODRÓŻNIK…”

• 13.06.2023 16:54
        • W kwietniu nasza szkoła otrzymała zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na pracę plastyczną i leporello dla szkół podstawowych noszących imię Arkadego Fiedlera - „Arkady Fiedler - pisarz, podróżnik…”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 18 im. Arkadego Fiedlera w Toruniu.
          Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali wyróżnieni w różnych kategoriach:
          • Amelia Kożuszek – zajęła I miejsce w kategorii klas 7-8 leporello “Arkady Fiedler – pisarz, podróżnik...”
          • Kinga Hadała – otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 1 – 3 „Kolorowe motyle Arkadego Fiedlera”
          • Hanna Niparko – otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 4-6 leporello “Arkady Fiedler – pisarz, podróżnik...”
          • Dorota Bobik – otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 7-8 leporello “Arkady Fiedler – pisarz, podróżnik...”
          Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie.
          Dorota Podbereska
        • UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DYPLOMÓW I MEDALI

• 13.06.2023 16:48
        • 13 czerwca w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i medali laureatom konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Uczeń naszej szkoły, Maksymilian Piotrowski odebrał DYPLOM i MEDAL LAUREATA konkursu przedmiotowego z geografii. Odznaczenie i dyplom Maksymilian otrzymał z rąk Pani Kurator Oświaty Katarzyny Koszewskiej i Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Zbigniewa Boguckiego.
          Gratulujemy Maksymilianowi talentu, ambicji oraz szerokiej wiedzy.
          Życzymy, aby nauka była przede wszystkim Jego życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel.
          Dorota Podbereska
          Galeria zdjęć.
        • MAMY SUPERFARMERA 2023!

• 12.06.2023 22:20
        • W poniedziałek, 12 czerwca 2023 r.  o godzinie 15.30  odbyły się Mistrzostwa Szkolne o tytuł Superfarmera. Była to kolejna edycja konkursu, a tradycja grania w tę matematyczno-ekonomiczną grę planszową w naszej szkole sięga 2016 roku. W tym roku szkolnym w rozrywkach wzięło udział 10 uczniów.
          Po I turze gry do finału przeszli uczniowie: Michał Stefanowicz z klasy 3a oraz Hanna Dżon i Bartosz Wierzbicki z klasy 5b.
          Po 20 minutach gry i kibicowania tytuł Superfarmera otrzymał Michał Stefanowicz, II miejsce zdobyła Hanna Dżon, a trzecie - Bartosz Wierzbicki.
          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zawody przebiegły w miłej i wesołej atmosferze. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję Mistrzostw Szkolnych o tytuł Superfarmera!

Cieszymy się, że granie w gry planszowe nadal jest aktualne i są wśród naszej społeczności szkolnej uczniowie, którzy bardzo lubią w taki  sposób spędzać swój wolny czas.
          Szczególne podziękowanie kieruję do Pana Waldemara Pożaryckiego, który ufundował nagrody: słodkości, medale oraz piękny puchar dla zwycięzcy. Dziękuję także Radzie Rodziców za pomoc w zakupie nagród.

Monika Kubica koordynator szkolny Klubu Gier Planszowych.
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • PIĘKNO JEST W TOBIE

• 07.06.2023 19:43
        • Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 4a Hania Madera zdobyła 1 miejsce w konkursie, którego organizatorem był Burmistrz Dębna - Grzegorz Kulbicki. Jesteśmy dumni z tego, że mamy tak utalentowaną młodzież. Życzymy dalszych sukcesów. Wychowawca klasy 4a M. Zalech
        • III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

• 02.06.2023 11:20
        • 26 maja, na terenie wyłuszczarni nasion w Dębnie, spotkały się drużyny uczniów szkół gminnych na corocznym konkursie przyrodniczym. Spotkanie rozpoczęła wycieczka na teren „Porzecza”, gdzie Pan leśniczy Lech Jędras przybliżył nam urokliwe miejsca Parku Krajobrazowego. Mogliśmy podziwiać okazy flory i fauny oraz wyjątkowe krajobrazy. Po powrocie na teren wyłuszczarni drużyny rozpoczęły zmagania konkursowe. Rozwiązywali test tematyczny i rozpoznawali gatunki drzew w terenie pod opieką Pana leśniczego Macieja Kmity. Drużynadziewcząt z klasy 6a, Lena Gałan, Julia Kaliściak, Małgorzata Knap zajęły I miejsce.
          Gratulacje
          ! Brawa za zaangażowanie dla wszystkich drużyn! Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku, zwłaszcza gdy sprzyjała nam słoneczna pogoda. Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród uczestnikom konkursu, które ufundował Urząd Gminy i Nadleśnictwo w Dębnie.
          Dziękujemy!
          Iwona Olobry
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.