• REKLAMUJEMY CZYTANIE KSIĄŻEK, ZNAJOMOŚĆ ZASAD ORTOGRAFICZNYCH I ZWIEDZANIE NASZEGO KRAJU

• 08.11.2021 18:46
        • Reklama jest wszechobecna - to fakt. Dlatego warto dostrzec w niej wiele możliwości. Proponując uczniom opracowanie haseł reklamowych, zachęciłam ich do twórczej pracy i wskazałam przesłanie tworzonych reklam:

• promocja czytania książek,
          • znajomość zasad ortograficznych,
          • poznawanie naszej ojczyzny.

Prace uczniów sugerują, że reklama może przyczyniać się do poprawy życia społeczeństwa, na przykład podnosząc na duchu, inspirując do działania, motywując do wyznaczania nowych celów, działania dla dobra własnego i innych.

Utworzone przez nas reklamy należy postrzegać jako inspirujące do zachowania, które przynosi pożytek jednostkom, jak i całemu społeczeństwu.

Po pierwsze zachęcają do zmiany upodobań, ukazują wyższość danej formy spędzania czasu, wywołują pragnienie posiadania i czytania książek, zapewniają, że należy znać zasady ortograficzne.

Pamiętajmy! Teksty reklamowe kształtują zachowania, sposób myślenia, system wartości, a także język.

Galeria zdjęć.

• NALEŻYMY DO WSPÓLNOTY SZKÓŁ ODPOWIEDZIALNYCH CYFROWO

• 14.09.2021 16:52
        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie dołączyła do projektu Fundacji Dbam o mój zasięg i przystąpiła do wspólnoty szkół odpowiedzialnych cyfrowo.

To projekt edukacyjny, którego głównym celem jest wspólna praca szkół,  zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci.

W ramach działań projektowych będziemy poszukiwać równowagi między światem cyfrowym i rzeczywistym.

Projekt “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa określone przez MEiN na rok szkolny 2021/2022, tj. pkt.4.

• “JESTEM ODPOWIEDZIALNYM CYFROWYM TUBYLCEM”

• 09.09.2021 19:55

• Autor innowacji: Wioletta Rafałowicz

Realizator innowacji: Wioletta Rafałowicz

Cele innowacji pedagogicznej:

-Kztałtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu,

-Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach i problemach wynikających z ich nadużywania,

-Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji,

-Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci,

-Nauka kompetencji przyszłości.

Zadania:

1.Organizacja Tygodnia Bezpiecznego Internetu

2.Stworzenie dekalogu zasad higieny cyfrowej.

3.Ukazanie procesu uzależniania się od internetu i smartfona.

4.Opracowanie 10 zasad bezpiecznego grania w gry.

5.Wykorzystanie nowych technologii w procesie edukacji.