• LEKTURY BEZ TAJEMNIC- KONKURS CZYTELNICZY

• 25.04.2022 16:45
        • Dnia 11 kwietnia uczniowie z klasy 8a przystąpili do konkursu czytelniczego

pt.”Kamienie na szaniec – bez tajemnic”, zorganizowanego w bibliotece szkolnej.

Ośmiu ochotników sprawdziło swoją wiedzę dotyczącą postaci i faktów z lektury szkolnej, rozwiązując test składający się  z 25 pytań zamkniętych oraz 2 zadań otwartych.

Do drugiego etapu przeszły dwie osoby. I miejsce zdobyła Wiktoria Taracińska. Gratulujemy!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASACH PIERWSZYCH

• 28.03.2022 19:10
        • Uroczyste „Pasowanie na Czytelnika” odbyło się dnia 24 marca 2022r. w bibliotece szkolnej. Na przedstawienie przygotowane przez uczennice z klasy 7a: Dorotę Bobik, Hannę Taracińską, Weronikę Krawczuk i Hannę Witkowską, przybyły dzieci z klas pierwszych z wychowawcami. Honorowym gościem była pani dyrektor Magdalena Umińska.

Starsze koleżanki sprawdziły znajomość tytułów bajek i ich bohaterów  zadając pierwszoklasistom  zagadki. Hania W. wcieliła się w rolę książki i wskazała jakich zachowań książki nie lubią i jak należy o nie dbać. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników. Dziewczęta nauczyły dzieci piosenki o książkach. Dzieci nie tylko zaśpiewały piosenkę, ale bawiły się wspaniale naśladując gesty.

Na pamiątkę otrzymały dyplomy i zostały poczęstowane cukierkami.

Organizator: Renata Kunisz

• DYKTANDO Z  WYŻSZYCH SFER

• 25.04.2022 16:50
        • Uczniowie z klas czwartych zostali zaproszeni niedawno do udziału w bibliotecznym konkursie ortograficznym.

Humorystyczny tekst dyktanda sprawdzał znajomość pisowni wyrazów, w których występowały  litery  ”h” i „ch” . Do konkursu przystąpiło osiem osób.

I miejsce zajął Tymek Klamecki z klasy 4b. Na podsumowaniu dzieci wpisywały w luki właściwe znaki w tekście dyktanda, celem utrwalenia  ich pisowni. Wykorzystaliśmy do tego   tablicę interaktywną. Aby nauka „ nie poszła w las”, uczniowie otrzymali do domu zadania, które ułatwią zapamiętanie pisowni trudnych wyrazów.

Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani cukierkami, a zwycięzca otrzymał dyplom i słodki upominek.

• SPOTKANIE Z LEGENDĄ W KLASACH 2A I 2B

• 26.10.2021 20:17
        • W październiku uczniowie z klas drugich uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych, podczas których wysłuchali legendy o Kraku i Wandzie. Jest to jedna z legend, która dotyczy powstania Krakowa, grodu króla Kraka. Dzieci układały w kolejności występowania zdarzeń ilustracje i opowiadały o postaciach występujących w legendzie. Oceniały  ich dobre i złe czyny oraz uzasadniały i podawały przykłady zachowań, które należy naśladować. Następne spotkanie wkrótce!

Opracowanie R. Kunisz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 20.10.2021 19:33
        • W dniu 29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja książek wśród dzieci i młodzieży. W tym roku bibliotekarze wraz z wychowawcami klas 1-3 i nauczycielami języka polskiego przeprowadzili spotkania, na których uczniowie ze starszych klas czytali swoim młodszym kolegom wybrane fragmenty ulubionych książek. Czytanie na głos tekstów literackich rozwija wyobraźnię, słownictwo, buduje więzi międzyludzkie i zachęca do dialogu. Akcja cieszyła się powodzeniem, czego dowodem są ochotnicy zgłaszający się do głośnego czytania w klasach w ciągu roku szkolnego.
          Opracowanie: Renata Kunisz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.