• SZKOŁA PAMIĘTA - 7B

• 28.10.2021 18:50
        • Klasa 7b uczestniczyła w zacnej akcji upamiętnienia ludzi, którzy odeszli i miejsc, które zostały zapomniane. Wybraliśmy się na cmentarz, by "sprzątnąć" samotne groby i zapalić znicz, ku pamięci tych, którzy w nich spoczywają. Działaniom naszym towarzyszyła zaduma i refleksja nad ludzkim losem. Budujmy więzi przyjaźni i zrozumienia, szanujmy drugiego człowieka i pielęgnujmy pamięć o ludziach, których już z nami nie ma.
          J.Łazorczyk
        • SZKOŁA PAMIĘTA - 2B

• 28.10.2021 15:06
        • „Szkoła pamięta”- to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Uczniowie klasy II b też włączyli się w tę akcję. W ramach edukacji społecznej odwiedzili ważne miejsca pamięci w naszym mieście. Dzięki temu poznali fragment historii i nauczyli się szacunku do przeszłości.
          Joanna Turów
        • POKAŻMY, PAMIĘTAMY - KLASA 1B

• 28.10.2021 18:52
        • Dnia 27.10.2021 roku uczniowie klasy 1b włączyli się do akcji „ Szkoła pamięta 2021”. Uczniowie porządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy. Odwiedzili również miejsca pamięci i poznali związane z nimi historie.

M. Jokiel

• SZKOŁA PAMIĘTA - 6A

• 28.10.2021 15:03
        • "Szkoła pamięta" to akcja MEiN, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i społeczności. Klasa 6a uczciła pamięć o bohaterach zapalając znicze przy kamieniach pamięci poświęconym ofiarom zbrodni wołyńskiej oraz katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uczniowie dowiedzieli się, że przy promenadzie nad jeziorem Lipowo znajdują się głazy z pamiątkowymi tabliczkami przy których posadzono dęby. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko.

D. P.