• JESTEŚMY AUTORAMI KOMIKSU Z NOWYMI PRZYGODAMI KAJKA I KOKOSZA

• 23.10.2022 20:24
      • Klasa 4b na lekcji języka polskiego projektowała autorskie komiksy z nowymi przygodami Kajka i |Kokosza. Tworzenie komiksu to fascynująca przygoda, dostępna dla każdego. Wystarczy kartka papieru, kredki  i... wyobraźnia  pozwalająca na wykreowanie postaci.
        Podczas lekcji uczniowie stworzyli komiks: narysowali  relacje bohatera z jego towarzyszami, ustawili kadr oraz zaplanowali dymki z wypowiedziami bohaterów. W tym celu wcielili się w role scenarzystów, kolorystów, rysowników i redaktorów.
        Zajęcia kształciły u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu ich wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego.
        Uczniowie doskonalili umiejętność odczytywania komiksów, wskazywali elementy komiksu,  odpowiednio dobierali dymki i rozmieszczali je w ramce,   odczytywali zapisy w dymkach w odpowiedniej kolejności,  tworzyli krótką opowieść fabularną na wybrany przez siebie temat.
        Na zakończenie zajęć uczniowie przypinali swoje prace do tablicy i oglądali prace kolegów. Zwracali uwagę na użycie zróżnicowanych elementów komiksu, które zostały omówione na lekcji. Oceniali prace i uzasadniali swoje zdanie.
        Zajęcia uczniom bardzo się spodobały i na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.