• SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

• 30.11.2022 17:32
        • 23.XI.2022 w ramach współpracy naszej  biblioteki szkolnej  z Biblioteką Miejską  w Dębnie, zostało zorganizowane spotkanie z Panią Sylwią Trojanowską – współczesną pisarką powieści historyczno - obyczajowych. Uczniowie z  klas ósmych zostali zapoznani z jej twórczością, a także mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces wydawania książek.
          Sylwia Trojanowska jest pisarką ze Szczecina. Do pisania opowieści zainspirował ją jej własny syn Alan. Poprosił o bajkę z jego imieniem, a ponieważ taka nie istniała, stworzyła ja sama. Na ten moment mija około 8 rok od powstania jej pierwszego utworu, a największym sukcesem cieszy się książka „Łabędź”.
          Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać pani Trojanowskiej wiele pytań dotyczących jej twórczości. Dzięki sprawnej organizacji i pomysłowości pani Sylwii, mogliśmy losować przygotowane na kartkach  „złote myśli” pochodzące z książek autorki, a następnie pisarka prosiła nas o ich interpretację.
          Na pożegnanie klasa 8a wręczyła pani Trojanowskiej paczki z karmą dla zwierząt, a dzięki współpracy z schroniskiem karmy zostaną przekazane do  szczecińskiego schroniska.
          Opracowanie: Zuzanna Radziukiewicz
          Fotografie: Renata Kunisz
        • CUDACZEK-WYŚMIEWACZEK W KLASIE 2B

• 22.11.2022 19:09
        • Dnia 22 listopada 2022r  na spotkaniu w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 2b czytali swoim kolegom i koleżankom  książkę Julii Duszyńskiej  pt. „Cudaczek – Wyśmiewaczek”. Historyjka o „Pannie Obrażalskiej” zaciekawiła drugoklasistów. Bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych fragmentów. Okazało się , że w klasie 2b są utalentowani uczniowie, którzy płynnie i pięknie czytają. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w głośnym czytaniu.

Opracowanie Renata Kunisz
        • „ZŁOTA RYBKA”  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 22.11.2022 19:02
        • Dnia 18 listopada 2022r.  bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie. Grupa pięciolatków  z wychowawczynią  panią Agatą Kuchar została zaproszona na inscenizację bajki pt. „Złota Rybka”.
          Bajkę przygotowały z nauczycielem bibliotekarzem uczennice z klasy 6a z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W roli Żony Rybaka wystąpiła Zuzanna Świtek,  Rybaka zagrała Lena Gałan, w rolę Złotej Rybki wcieliła się Nelly Rozalik. Narratorem była Natalia Rakowska.
          Dzieci obejrzały  także wystawę prac plastycznych uczniów „ Mój ulubiony bohater książkowy” i trafnie rozpoznały bohaterów  oraz odgadywały tytuły. Zatrzymaliśmy się także nad wystawką  pt. „Dawne formy książki”,  przygotowaną przez uczniów z klas czwartych . Przedszkolaki dowiedziały się o materiałach,  na których zapisywano teksty jeszcze przed wynalezieniem papieru. Następnie  dzieci obejrzały przygotowane przez nasze szóstoklasistki przedstawienie.
          Na pamiątkę spotkania pięciolatki  otrzymały kolorowankę  i zostały poczęstowane cukierkami. Pani Agata Kuchar także przygotowała  dla nas niespodziankę. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za zaproszenie i piękny występ „okraszony” gromkimi brawami.

• PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• 09.11.2022 17:49
        • W październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
          W tym roku w ramach obchodów w/w święta, uczniowie z klas 1-3 narysowali pod kierunkiem swoich wychowawców prace plastyczne na wystawę pt. „Mój ulubiony bohater książkowy”. Natomiast  uczniowie z klas czwartych  wykonali prace przestrzenne pod nadzorem p. Moniki Kubicy, obrazujące dawne formy książki.
          Zapraszamy do ich obejrzenia przy sali nr 1 na gazetce ściennej i do biblioteki.

Galeria zdjęć.
        • ZACHĘCAMY DO CZYTANIA W KLASIE 8A

• 04.11.2022 18:13
        • W październiku na spotkaniu czytelniczym, dziewczęta z klasy 8a zaprezentowały w swojej klasie fragmenty ulubionych książek. Hania Witkowska zareklamowała powieść Marcina Szczygielskiego pt. „Za niebieskimi drzwiami”, natomiast Eliza Kopaszewska zachęciła do czytania  klasycznej lektury Lucy Maud Mongomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Opowiadanie o ulubionych książkach i prezentowanie na forum publicznym chociaż jednego rozdziału , ma na celu zachęcenie rówieśników do rozwijania zainteresowań. Zapraszam wszystkich do udziału w głośnym czytaniu.
          Galeria zdjęć.