• ZNAMY LEKTURY W SP 2!!!
     • 25 kwietnia w naszej szkole gościliśmy uczniów klas VIII, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie “Znamy lektury”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Dębno. Na zaproszenie odpowiedziały  4 szkoły razem z naszą.  

      Nad właściwym przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja w składzie: pani Bożena Ferkaluk- nauczycielka języka polskiego i pracownik poradni, pani  Małgorzata Jokiel – nauczycielka w SP 2, pani Renata Kunisz- nauczyciel- bibliotekarz w SP 2. Uczestnicy stawili czoła niełatwym konkurencjom, w których musieli wykazać się znajomością lektur przewidzianych podstawą programową. Rozwiązywali test oraz odpowiadali na wylosowane pytania. Poziom był bardzo wyrównany, a różnice między zespołami minimalne. W efekcie zmagań najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cychrach, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, na trzecim miejscu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a na kolejnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 2 oraz Urząd Miasta. Ponieważ atmosfera była udana, liczymy na wspólną zabawę w przyszłym roku.

      Powodzenia na egzaminach.

      Elżbieta Bąk i Katarzyna Matuszewska

     • EMOCJE GÓRĄ!
     • W dniu 28.04.2022 w klasie 4b odbyły się warsztaty pt.,, Emocje pod kontrolą". Uczniowie mieli za zadanie dopasować uczucia do określonych sytuacji. Poznali emocje przyjemne oraz nieprzyjemne.

      Dowiedzieli się również w jaki sposób nad nimi panowac i radzić sobie w trudnych chwilach. Praca w grupach okazała się też świetną integracja zespołu klasowego.

      Martyna Kalicka-pedagog szkolny

     • WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH W "DZIEŃ ZIEMI"
     • 22 kwietnia, w wyjątkowy dzień - „Dzień Ziemi”, uczniowie klas czwartych wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Szczecina. Pierwszym punktem naszej podróży była „Eureka główna”- interaktywna wystawa oferująca ok. 50 eksponatów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów z nauki i techniki.

      Naszą grupę przywitał opiekun centrum, który wyjaśniał poszczególne doświadczenia i angażował do niej chętnych uczniów. Zainteresowanie było ogromne! Po części wprowadzającej, każdy uczestnik mógł samodzielnie badać i eksperymentować. Akustyczny telefon, odśrodkowa siła czyli koła rowerowe i żyroskopy, rower przetwarzający energię mięśni w elektryczność, równoważnia i siłownie bez wysiłkowe to tylko przykłady atrakcji centrum. Wszyscy doskonale się bawili, odkrywając tajniki nauki. Po przerwie regenerującej spożytą energię- lunch w centrum „Galaxy”, wyruszyliśmy na podbój kosmosu. „Astronomiczna Eureka” to nie tylko planetarium ale również imponujące eksponaty np. sonda kosmiczna SOHO, przestrzenny obraz słońca o średnicy 3 metrów, uzyskany za pomocą komputera, telewizora i systemu luster, fragment nieba z realistycznym gwiazdozbiorem Oriona z Syriuszem i niezwykłe modele planet umiejscowione przestrzennie pod kopułą. Opowiadanie opiekuna Eureki o tworzeniu się planet, gwiazd, oddziaływaniu słońca wzbudziło sporą ciekawość, czego efektem były mnożące się pytania uczniów. Niespodzianką, która kończyła naszą wizytę w planetarium, była możliwość wejścia na szczyt wieży i podziwianie panoramy Szczecina. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną, a wspomnienia zachowamy na zawsze!

      Iwona Olobry, Dorota Tołoczko

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W KLASACH MŁODSZYCH
     • W dniu 25 kwietnia uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami, aktywnie uczestniczyli w obchodach w/w święta. Z tej okazji obejrzeli film edukacyjny o tym jak  powstaje książka i wykonali kartę pracy. Ponadto, w formie plakatów zilustrowali postacie z ulubionych książek  oraz wykonali kolorowe zakładki. Główną atrakcją tego dnia okazał się książkowy pokaz mody. 

      Na korytarzu, na czerwonym dywanie, uczniowie zaprezentowali się w strojach i charakteryzacji bohaterów z książek. Hol ozdobiony został wspomnianymi wyżej plakatami. Pokazowi towarzyszyła zabawa przy muzyce ze znanych bajek dla dzieci. Obchody święta zakończyliśmy w czytelni szkolnej, gdzie odbył się drużynowy konkurs pt.,,Zgaduj - zgadula”. Uczestnicy czytali na głos wylosowane fragmenty książek z literatury dziecięcej, a następnie podawali ich tytuły. 

      Na zakończenie otrzymali czekolady i czekał na nich słodki poczęstunek. Każda klasa otrzymała dyplom za udział w zabawie oraz słodkie niespodzianki.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc finansową w realizacji przedsięwzięcia.

       Anna Wierzbicka

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage
 • GRANNA
 • Muzeum POLIN
 • Urząd Miejski w Dębnie
 • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
 • Minister Edukacji i Nauki
 • Laboratoria Przyszłości
 • Biblioteka Publiczna w Dębnie
 • ZCDN Szczecin
 • WOM Gorzów Wlkp