• PIERWSZE KROKI W NASZYM STUDIU RADIOWYM ARKADIO

• ​​​Do naszego nowo powstałego studia radiowego zawitali pierwsi goście. Były to uczennice z klasy 4c: Kornelia, Oliwia i Marta. Dziewczynki opowiedziały  o swoich zainteresowaniach. Paweł przeprowadził z Kornelią i Oliwią wywiad, podczas którego opowiedziały o akrobatyce, którą uprawiają, a Marta o grze na gitarze.

Natomiast Hania, która jest członkiem radia udzieliła wywiadu na temat swojej pasji jaką jest taniec. Całość audycji nagrywał Oliwier - nasz operator sprzętu, który także zajmie się obróbką nagranego filmiku. Dodam, że Oliwier jest również autorem loga radia ArkadiO.To są początki naszych działań i pierwsze kroki. Przed nami wiele pomysłów i zadań, które będziemy systematycznie realizować. W radiu odbywać się będą stałe audycje, do których będziemy zapraszać gości. Dzisiaj była to audycja pt. Nasze pasje.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych gości!

Opiekun grupy: Monika Kubica

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, LaboratoriaPrzyszłości

• PRZYGODY ARKUSIA, ARKADOPOLY, MATE-FIREK ... CZYLI GRY PLANSZOWE UCZNIÓW KLAS 4-6

• "Podróż czeka", "Arkuś", "Arkadopoly", "Z Fiedlerem na Madagaskar" czy "Mate-Firek" to tylko niektóre nazwy gier jakie powstały na lekcjach techniki w ramach Tygodnia z Patronem Szkoły. Uczniowie klas 4-6 pracowali metodą projektów i współpracując w grupie tworzyli  gry.

Mogli oprzeć się na znanych już grach planszowych albo zaprojektować zupełnie nowe. Ze względu na to, że uczę także matematyki poleciłam, aby w miarę możliwości wykonali gry interdyscyplinarne, w których należało połączyć podróże Arkadego Fiedlera z matematyką.
            Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, każda gra była inna, miały ciekawą szatę graficzną i pomysłowe zadania. Dodatkowo zawierały instrukcje oraz wskazówki jak należy w nie grać, karty odpowiedzi, a niektóre specjalne pudełka.
            Zapraszam serdecznie do obejrzenia wykonanych przez uczniów gier oraz ich zmagań podczas pracy.
            Monika Kubica

• SUKCESY UCZNIÓW KLASY 3A, 3B W KONKURSIE PLASTYCZNYM „BUDUJEMY ŚWIAT BEZ PRZEMOCY”

• 25 listopada w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Myśliborzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w powiatowym konkursie plastycznym „Budujemy świat bez przemocy” organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.

Nasi uczniowie zostali laureatami w kategorii klas 1-3.
            2 MIEJSCE
            Fabian Dębowski kl. 3 b
            Zuzanna Zając kl. 3 a
            3 MIEJSCE
            Aleksander Kucharczyk kl. 3 a
            WYRÓŻNIENIE
            Wiktor Skoczylas kl. 3 a
            Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy.
            Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów

• SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

• 23.XI.2022 w ramach współpracy naszej  biblioteki szkolnej  z Biblioteką Miejską  w Dębnie, zostało zorganizowane spotkanie z Panią Sylwią Trojanowską – współczesną pisarką powieści historyczno - obyczajowych. Uczniowie z  klas ósmych zostali zapoznani z jej twórczością, a także mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces wydawania książek.

Sylwia Trojanowska jest pisarką ze Szczecina. Do pisania opowieści zainspirował ją jej własny syn Alan. Poprosił o bajkę z jego imieniem, a ponieważ taka nie istniała, stworzyła ja sama. Na ten moment mija około 8 rok od powstania jej pierwszego utworu, a największym sukcesem cieszy się książka „Łabędź”.
            Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać pani Trojanowskiej wiele pytań dotyczących jej twórczości. Dzięki sprawnej organizacji i pomysłowości pani Sylwii, mogliśmy losować przygotowane na kartkach  „złote myśli” pochodzące z książek autorki, a następnie pisarka prosiła nas o ich interpretację.
            Na pożegnanie klasa 8a wręczyła pani Trojanowskiej paczki z karmą dla zwierząt, a dzięki współpracy z schroniskiem karmy zostaną przekazane do  szczecińskiego schroniska.
            Opracowanie: Zuzanna Radziukiewicz
            Fotografie: Renata Kunisz