• Działania projektowe docenione - Krajowa Odznaka Jakości dla projektu czytelniczego
          • Projekt był związany z obowiązkowymi lekturami szkolnymi, które omawiałam na lekcjach języka polskiego w klasach 4-8 szkoły podstawowej. Uczniowie poprzez działania opublikowane na blogu, wspierani przeze mnie, zamieścili swoje propozycje na przybliżenie tematyki lektur. Poprzez dostęp do treści i materiałów zamieszczonych  na blogu wymienili się swoimi pomysłami na projekty lekturowe ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich.

• Poświęcenie pamiątkowej tablicy Danuty Siedzikówny ps. INKA
          • 13 września nasza szkoła wzięła udział w uroczystości poświecenia tablicy pamiątkowej upamiętniającej postać Danuty Siedzikówny ps. INKA. Reprezentowal nas poczet sztandarowy szkoły, pani dyrektor Magdalena Umińska, uczniowie klasy ósmej i nauczyciel historii Łukasz Lewandowski.

• Jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego
          • W dniu 14 września byliśmy na  lekcji w terenie. Lekcja została przeprowadzona przez pracowników Straży Miejskiej w Dębnie. Pan Komendant pokazał nam  ilustracje przedstawiające różne zagrożenia na drodze, które wspólnie omówiliśmy.  Potem przeszliśmy do praktycznego wykorzystania naszej wiedzy. Parami przechodziliśmy po pasach przez ulicę. Czuwali nad nami pracownicy Straży Miejskiej kierując ruchem na ulicy Słowackiego. Czuliśmy się bardzo bezpiecznie.

Po kilkakrotnym przejściu  w miejscu z wysepką i bez wysepki wróciliśmy do szkoły. Idąc niektórzy uczniowie obiecali sobie, że nauczą swoich rodziców bezpiecznego zachowania na drodze. Dziękujemy Panu Komendantowi i pracownikom Straży Miejskiej za przygotowanie nas do uczestnictwa w ruchu drogowym.

Uczniowie klasy 1b z wychowawczynią