• Akcja Razem na Święta! Uczniowie I - III

• Uczniowie z klas I-III wraz z rodzinami włączyli się do akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia – organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej- jest pomoc innym zwłaszcza w obecnym trudnym czasie. W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie wraz wychowawcami:

• przekazali własnoręcznie wykonane pierniczkowe upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia

• przygotowali świąteczne kartki z życzeniami dla samotnych osób oraz dzieci Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej

• zorganizowali zbiórkę żywności dla potrzebujących oraz zbiórkę karmy dla zwierząt Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku.

Dzięki wspólnej pomocy może on się stać jeszcze bardziej magiczny! Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

Wychowawczynie klas I-III

• Podróż w czasie

Uczniowie klasy 3b w ramach lekcji techniki wykonali choinkowe ozdoby. Jedną z nich były łańcuchy jakie robili ich rodzice i dziadkowie.

Opiekun M. Jokiel

• Tradycje Bożego Narodzenia na kartach pocztowych

• W naszej szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny na kartkę świąteczną, której treścią były tradycje związane z Bożym narodzeniem obchodzone w Polsce. Celem konkursu było zaproszenie uczniów do zapoznania się z symboliką i tradycjami obchodów tych pięknych świąt w naszym kraju. Najważniejszy był ten duch Bożego Narodzenia, głęboko zakorzeniona chrześcijańska tradycja oraz samodzielność wykonywanych przez uczniów prac.

Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac z klas od 1 do 7. Poziom artystyczny prac był zróżnicowany, najważniejsze w nich jednak było odwołanie się do tradycji bożonarodzeniowych obchodzonych w Polsce. Pojawiły się więc motywy choinek, bombek, a nawet kolędników z Turoniem. Podobnie techniki wykonania były różnorodne. Wybór spośród tylu prac był trudny, jednak … ktoś musiał wygrać :). Oto osoby, których prace zostały wyróżnione i nagrodzone w swoich kategoriach:

Klasy 1-3:

• Katarzyna Maciocha - nagroda
            • Aleksander Fryntkowski - wyróżnienie
            • Marta Zubala - wyróżnienie
            • Lena Grzebalska - wyróżnienie

Klasy 4-7:

• Karol Stefanowicz - nagroda
            • Dorota Bobik - wyróżnienie
            • Maja Kwiatkowska - wyróżnienie
            • Olaf Grabowski - wyróżnienie

Uczniom, którzy podjęli ten trud dziękuję za udział oraz wychowawcom klas 1-3 za pomoc w organizacji naszego konkursu. Nagrodzone prace w najbliższych dniach zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz na naszym Facebook`u. Osoby wyróżnione oraz nagrodzone otrzymają także pamiątkowe dyplomy przesłane na podany w trakcie zgłoszenia adres e-mail. Wszystkim życzymy wiele zdrowia, szczęścia i Bożej obecności w trudnej codzienności.

WK