• Memoteka lekturowa, czyli o lekturach szkolnych z nutką humoru

• W projekcie czytelniczym nie może zabraknąć nuty humoru i okazji do rozwijania kreatywności. Warto więc sięgnąć po aplikacje i programy, które umożliwią stworzenie memów lekturowych.

Mem to niewielki obrazek przedstawiający postać lub zdarzenie, opatrzony krótkim, zazwyczaj śmiesznym komentarzem. Memy mają ogromny potencjał ze względu na swoją popularność oraz prostotę przekazu. Kojarzą się z czymś zabawnym, przyjemnym. Mogą zatem posłużyć jako narzędzie do przekazywania określonych treści w łatwej, przystępnej formie.

Poniżej prezentuję prace moich uczniów wykonane na tablicy jamboard.

•  „W jaki sposób  Olle dostał psa” – spotkanie czytelnicze w klasach 1a i 1b

• Dnia 2 lutego 2021r. uczniowie z klasy 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, na którym nauczyciel bibliotekarz R. Kunisz zaprezentowała książkę szwedzkiej autorki literatury dziecięcej -Astrid Lindgren pt.” Dzieci z Bullerbyn”.

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o  psie, który nazywał się  Svipp. Olle odmienił jego nieszczęśliwy los i stał się dla pieska przyjacielem i  jego właścicielem. Dzieci  trafnie odpowiadały na  pytania dotyczące przeczytanego fragmentu książki.  Uczniowie zostali zachęceni do wypożyczania i czytania książek z  biblioteki szkolnej.  Na zaproszenie zareagowali spontanicznie i już na przerwie przychodzili aby wybrać książki.

Najważniejsze to złapać bakcyla do czytania!

R. Kunisz

• Dwójka gra z WOŚP

• W poniedziałek SP2 jak co roku włączyła się do uczestnictwa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie klas 1-3 przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego kupowali ciasto upieczone przez mamy uczniów klas trzecich oraz losy.

Główną nagrodą w losowaniu był bujany fotel. Szczęśliwym posiadaczem kuponu został Jakub Pulikowski z klasy 3a. W sumie nasza szkoła zebrała 1637zł i 20gr.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, a uczniom za aktywny udział w akcji.

Małgorzata Jokiel, Renata Rawlik