• „Zabawa z książką”

• W styczniu tego roku zaprosiłam Rodziców do współpracy, a młodych czytelników z klas I-III do „zabawy” z książką. W ramach motywowania do czytania wybieram różne książeczki z naszej biblioteki i prezentuję je w Librusie, w postaci krótkiego opisu.

Uczniowie wypożyczają, czytają, piszą ręcznie odpowiedzi na zadane pytania, a następnie wykonują rysunek, dotyczący treści przeczytanej książeczki. Cieszy fakt, że Rodzice wspierają mnie w tym działaniu. Efekty  „zabawy z książką” czytelnicy podziwiają na wystawie w bibliotece. „Zabawa” literacko-plastyczna z książką nadal trwa. Zachęcam uczniów do udziału. Zdjęcia przedstawiają wyniki pracy naszych młodych czytelników. Zapraszam do obejrzenia.

M.Paliwoda - nauczyciel bibliotekarz

• Umiemy, bo powtarzamy! Innowacja matematyczna - I semestr 2020/2021

• Umiemy, bo powtarzamy to innowacja autorska, której adresatami są uczniowie z klasy 5b. Innowacja ta została zaplanowana na cały rok szkolny 2020/2021.

Uczniowie podczas lekcji powtórzeniowych z matematyki gromadzili najważniejsze informacje, które następnie umieścili w wykonanych przez siebie kompendiach wiedzy. Teczki ich są kolorowe, pomysłowe i zawierają najważniejsze wiadomości z każdego omawianego działu. Takie kompendium wiedzy, to doskonała metoda na uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się matematyki. Pomaga rozwijać kreatywność i wyobraźnię wśród uczniów, a także kształci poczucie własnej wartości oraz wiary w swoje możliwości.

Zapraszam do obejrzenia efektów pracy uczniów z klasy 5b.
            Monika Kubica