• KREDKOBRANIE - POMOŻMY MŁODYM NA KRESACH!
          • Serdecznie zapraszam do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE.  Celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach.

Zebrane dary trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie. To kolejna edycja, mam nadzieję, że i w tym roku szkolnym nie zabraknie osób o dobrym sercu.

Liczę na Waszą hojność!

Zbiórka trwać będzie do 30 września 2021 r. Dary proszę składać u wychowawcy klasy.
            Uwaga! Zgodnie z regulaminem akcji, wszystkie przybory powinny być nowe. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na ten apel z góry serdecznie dziękuję.

Koordynator szkolny akcji Monika Kubica

Regulamin_akcji_charytatywnej_KREDKOBRANIE

Plakat_KREDKOBRANIE

• UPAMIĘTNIENIE WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
          • 1 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości upamiętniającej wybuch II wojny światowej, która odbyła się pod pomnikiem Orła Białego. Oprócz pocztu sztandarowego i uczniów reprezentowała nas także pani Dyrektor Magdalena Umińska, pani Wicedyrektor Katarzyna Ciołek oraz pan Damian Podstawczuk i Łukasz Lewandowski.

• ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z KROPKĄ
          • W bieżącym roku szkolnym kolejni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie dostrzegą, jak wielka siła tkwi w nich samych oraz jak wiele mogą czerpać od swoich kolegów i koleżanek.

Zrealizujemy projekt eTwinning "Zaprzyjaźnij się z Kropką".

Wspólnie ze szkołami partnerskimi zrealizujemy zadania, których  głównym celem jest pokazanie, że każdy człowiek potrafi być kreatywny, a zwykła kropka może sprawić, iż odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Razem odkryjemy, że ogromną frajdą jest łączenie kropek, budowanie relacji i edukacyjnych przyjaźni.

• 3, 2, 1 .... STARTUJEMY!!!
          • "Szkoła już nas woła, szkoła nas zaprasza.." - tymi słowami śpiewająco wprowadziła nas w nowy rok szkolny UCZENNICA KL. 8a Wiktoria Taracińska. 1 września tradycyjnie odbyły się w naszej szkole apele inaugurujące rok szkolny 2021/ 2022. Ze względu na pandemię apel był podzielony na 2 części: klas I-III oraz IV-VIII.

Mieliśmy przyjemność gościć Przewodniczącego Rady Miasta Pana Marcina Krzysiaka, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Pana Władysława Soklaskiego oraz Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Panią Wiolettę Drzewińską. Przemawiając życzyli uczniom oraz nauczycielom siły, wytrwałości i sukcesów. Pani Dyrektor przywitała serdecznie wszystkie klasy i wychowawców, kierując ciepłe słowa do pierwszaków, którzy dołączyli do naszej społeczności szkolnej. Nie zapomnieliśmy też o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość poprowadzili uczniowie najstarszej klasy: Jan Maciejewski i Alicja Podbereska, a występy Leny Bladyniec i Hani Taracińskiej ubarwiły nasze spotkanie. Życzymy wszystkim owocnej pracy i pamiętajmy, aby tak rozłożyć swoje siły, aby nie zabrakło ich na finiszu.