• SUKCESY ABSOLWENTÓW SP2

• Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny. Chcielibyśmy jednak wrócić do sukcesu, jaki odnieśli nasi absolwenci.

W czasie wakacji zostały ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty. Możemy pochwalić się, że uczniowie klasy 8a uzyskali najwyższe wyniki w gminie, wśród szkół publicznych, ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.

Wyniki-egzaminow-osmoklasisty.pdf

Przedmiot egzaminacyjny

Średnie wyników uzyskane przez uczniów  SP2 w obrębie

Gmina Dębno

Woj.

zachodniopomorskie

Okręg

Kraj

stanin

Gratulujemy tak wysokich wyników młodzieży, rodzicom uczniów oraz nauczycielom.

Wierzymy, że takie osiągnięcia pomogły naszym uczniom w dostaniu się do wymarzonej szkoły.

• SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

• Dnia 31.08. 2021 roku w naszej szkole odbył się dzień z wychowawcą dla uczniów przyszłych klas pierwszych.

Spotkania z wychowawczyniami uczniów klas pierwszych jak wiemy są bardzo ważnym elementem pracy w klasach I – III i zostały zorganizowane mając na celu zbudowanie przynależności dziecka do grupy, lepszego poznania się a także rozwijania umiejętności współdziałania w grupie.

Uczeń, który czuje się akceptowany nie boi się podejmować nowych wyzwań. Dzieci w tym dniu zatem poznawały budynek, ważne jego miejsca oraz zapoznały się z pracownikami szkoły. Rozmawiały z panią dyrektor oraz obsługą szkoły. Dużą atrakcją było malowanie wakacyjnej łąki. Na koniec dzieci odnajdywały umieszczone w różnych miejscach ukryte kwiatki ze swoimi imionami, czytały je i przyklejały na wcześniej przygotowaną łąkę. W czasie zajęć przyszli uczniowie chętnie pracowali i byli aktywni. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał niespodziankę, którą mógł zabrać do domu.

Podczas zajęć na korytarzu słychać było gwar i dziecięcy śmiech. Żegnając się z wychowawczyniami dzieci nie kryły swojego zadowolenia, że wkrótce zasiądą w szkolnej ławce.

Wychowawczynie klas pierwszych
             R. Rawlik, M. Jokiel