• WARTOŚCI ŻYCIOWE

• Realizację innowacji “Wszyscy jesteśmy wartościowi” rozpoczęliśmy od sondażu “Co jest dla Ciebie najważniejszą wartością w życiu?”

Badanie przeprowadziliśmy w formie zdalnej. Odpowiadający  na pytanie nie znali odpowiedzi innych. Najczęściej powtarzające się wartości zostały zapisane największą czcionką. Poznajcie wyniki sondażu.

• SP2 NA XIX SPOTKANIU PRZYRODNIKÓW

• W sobotę, 18 września 2021r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XIX Spotkaniach Przyrodników. W tym roku impreza została połączona z Festynem z okazji 250-lecia Mostna. Spotkanie rozpoczęło się przy stadionie miejskim przy ul. Gorzowskiej. Następnie pieszą marszrutą czerwonym szlakiem wzdłuż rzeki Myśli rozpoczęliśmy  sezon poznawania lokalnej przyrody. Trasa wiodła pięknymi terenami polodowcowymi na długości ok. 8 km.

Przewodnikiem wędrówki był Pan Marek Schiller, prezes LOP w Dębnie, który wprowadził wszystkich w historię obszarowo-kulturową i przyrodniczą Mostna. Marszruta okraszona prelekcją „naszego” miłośnika lokalnego regionu, była jak zwykle, ogromną przyjemnością a pogoda (na szczęście bezdeszczowa) odkrywała urokliwy szlak przyrodniczy. Podczas wędrówki uczestnicy spotkania dokonywali obserwacji, wykonywali rysunki obiektów przyrodniczych lub krajobrazów w ramach konkursu „Miej Oczy Szeroko Otwarte”.

Po zakończonej pieszej marszrucie można było odpocząć i poczuć klimat biesiady przy ognisku, skosztować przygotowanych przysmaków oraz podziwiać dawne rzemiosła, między innymi garncarstwo. Mogliśmy również podziwiać fotograficzne prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Ptaki w naturalnym środowisku”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki oraz różnorodne nagrody rzeczowe.

Opiekunowie: Iwona Olobry i Dorota Podbereska

• WYCIECZKA KLAS 3 SZLAKIEM PAMIĘCI NARODOWEJ

• Uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce Rejonem Pamięci Narodowej. Swoją wyprawę rozpoczęli od oglądania eksponatów zgromadzonych w Muzeum Wojsk Inżynieryjnych 1 Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach. Tam oprócz zwiedzania na dzieci czekała atrakcja w postaci prawdziwej wojskowej musztry. Kolejnym punktem była wizyta na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Uczniowie uczcili pamięć zmarłych zapalając znicz pod pomnikiem.

Następnie w tamtejszym muzeum zapoznali się z pamiątkami po żołnierzach I Armii Wojska Polskiego oraz obejrzeli wystawę etnograficzną. Ogromną atrakcją była wizyta na moście w Siekierkach skąd roztacza się piękny widok na rozlewiska Odry. Ostatnim punktem programu był przejazd pod Górę Czcibora gdzie dzieci zapoznały się z faktami dotyczącymi Bitwy Pod Cedynią. Wychowawczynie klas III serdecznie dziękują panu Michałowi Dworczykowi z Muzeum Wojsk Inżynieryjnych 1 Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach za ciekawie przeprowadzone zajęcia, dzięki którym nasi uczniowie wrócili bogatsi o cenne informacje.

Wychowawczynie klas III

• WITAJCIE W KLASACH CZWARTYCH! OGNISKO INTEGRACYJNE

• Czas przejścia! Tak nazywamy przejście klas młodszych do klas czwartych. Nowe zasady, przedmioty i nauczyciele. Ale jak zawsze, podstawa to budowanie relacji koleżeńskich! 15 września, w ośrodku rekreacyjnym „ Max- Kajak”, odbyło się spotkanie integracyjne klas czwartych. Rozpoczęliśmy je słodkim poczęstunkiem, watą cukrową i popcornem.

Trzeba mieć sporo energii by skorzystać z różnych atrakcji w tym uroczym miejscu. Dmuchane zamki ze zjeżdżalniami, wyciąg linowy, czy karuzela to tylko część atrakcji, które rozbudzały dziecięcą radość. Zabawy na świeżym powietrzu, kontakt z naturą – dotyk i obserwacje zwierząt, tworzyły niepowtarzalny klimat spotkania. A jeśli ognisko, to oczywiście pieczona kiełbaska, pyszne pieczywo i ten zapach palącego się drewna. Czas radości i zabaw nie popsuł nawet przelotny deszcz. Jednak wraz z nadchodzącym zmierzchem nadszedł czas pożegnania. Do zobaczenia w szkole! Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział i obecność na spotkaniu integracyjnym.

Iwona Olobry, Dorota Tołoczko Wychowawcy klas czwartych