• SZKOŁA PAMIĘTA - 2B

• „Szkoła pamięta”- to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

Uczniowie klasy II b też włączyli się w tę akcję. W ramach edukacji społecznej odwiedzili ważne miejsca pamięci w naszym mieście. Dzięki temu poznali fragment historii i nauczyli się szacunku do przeszłości.
            Joanna Turów

• POLSKO - NIEMIECKIE SPOTKANIE ONLINE

• W ramach projektu unijnego INTERREG wzięliśmy dzisiaj udział w międzyszkolnym spotkaniu online. Partnerskie szkoły z Polski i Niemiec przygotowały krótki program  związany z tematem: "Moje hobby, mój czas wolny".

Nauczyciele przedstawili swoje klasy, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenki w języku niemieckim i polskim, a także dowiedzieliśmy się, jak młodzież spędza czas po szkole.  Podczas spotkania obecna była także Pani Renata Jarmuszak - Izak, która jest odpowiedzialna za realizację projektu w naszej gminie. Dziękujemy za wykonane zdjęcia i filmiki. Następne spotkanie odbędzie się juz w listopadzie.

• PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH - NEMES

• Tym razem uczniowie klas szóstych w ramach innowacji pedagogicznej mieli za zadanie wykonać z papieru nakrycie głowy Egipcjanina czyli nemes. Uczniowie dowiedzieli się, że słowo nemes pochodzi od słowa greckiego i oznaczało wiązaną w charakterystyczny sposób chustę.

Chusta była odpowiednio układana, aby osiągnąć charakterystyczny kształt geometryczny. Przykładem takiej chusty jest nemes Wielkiego Sfinksa w Gizie. Chusty były kolorowe, a w złoto-błękitne pasy uważana była za jedną z koron królewskich.

Monika Kubica