• NASZA NIEPODLEGŁA ...

• 11. listopada to najważniejsze święto narodowe - Święto Niepodległości.

W tym dniu wzięliśmy udział w uroczystej mszy św. w intencji naszej ojczyzny oraz uroczystościach na Placu Orła Białego, gdzie licznie zgromaczeni mieszkańcy zaśpiewali hymn państwowy, a delegacje lokalnych instytucji złożyły biało - czerwone kwiaty i zapaliły znicze. Sztandar naszej szkoły oraz Związku Sybiraków reprezentowali uczniowie klasy 8a. Uroczystość poprowadził Burmistrz Dębna Pan Grzegorz Kulbicki oraz Pani Dyrektor Magdalena Umińska.

K. Kaliściak

• REALIZACJA PROJEKTU Z EKOLOGIĄ NA TY

• Uczniowie klas I-III biorą udział w realizacji projektu „Z ekologią na Ty”. W ramach projektu uczniowie podjęli się wykonania różnorodnych zadań mających na celu kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego. Dzieci wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata.

Bardzo chętnie zbierały i segregowały śmieci. Zebrane zostały baterie dzięki, którym można odzyskać część surowców niezbędnych do produkcji nowych baterii . Wykonały Ekostwory z odpadów i przygotowały wystawę. Uczniowie stworzyli Kodeks Młodego Ekologa czyli zbiór praw i obowiązków, które każdy Strażnik Przyrody powinien przestrzegać oraz wykonali Eko-stroje i zorganizowali pokaz mody ekologicznej. Organizowany był konkurs Eko- wiedza podczas którego został wyłoniony mistrz wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. W ramach Modułu II wykonana została makieta lasu z różnych materiałów dzięki, której przedstawiono piętrową budowę lasu. Przeprowadzony został konkurs plastyczny „ Żyj w zgodzie z przyrodą” polegający na wykonaniu plakatu reklamującego życie zgodnie z przyrodą i dbanie o nią. Została zorganizowana lekcja terenowa w ramach której dzieci wcieliły się w Przyrodniczych Detektywów.
            Wychowawczynie klas I-III

• OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS

• Dnia 4 listopada 2021r. odbyła się olimpiada matematyczna Olimpus. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas 4-8. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 zadań. Test zawierał zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń mógł spróbować swoich sił.  Teraz czekamy na wyniki.