• MOTYLI SZLAK OZOBOTA

• W ramach Tygodnia z Patronem Szkoły uczniowie z klasy 4a i 4b rysowali trasy dla Ozobota. Plansze ozdabiali motylami, które są znakiem rozpoznawczym Arkadego Fiedlera.

Moja propozycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, dzieci były szczęśliwe podczas pracy. Uczniowie tworzyli plansze pracując w grupach, dzielili się obowiązkami. Poznali kody i zasady poruszania się małych robotów, a na końcu kręcili filmiki z efektami swoich prac.

Jak dobrze bawili się uczniowie, widać na poniższych zdjęciach. Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

Monika Kubica

• KLASA 2B Z WIZYTĄ W DOK-U

• Dzisiaj odwiedziliśmy Dębnowski Ośrodek Kultury. Spotkaliśmy się z panią Joanną Rau, dyrektorem ośrodka. Pani Dyrektor opowiedziała nam o działalności ośrodka i oprowadziła nas po nim. Uczestniczyliśmy w krótkich zajęciach z muzyki.

Pan Aleksy Gołębiowski pokazał nam różne instrumenty oraz przedstawił krótkie informacje o nich. Posłuchaliśmy  muzyki w jego wykonaniu. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Przybyli ułani” do dźwięków granych na akordeonie. Wielką frajdą było uczestnictwo w zajęciach garncarskich z instruktorem panią Bogusławą Sługocką. Uczyliśmy się lepić z gliny różne przedmioty. Powstały kubki, talerzyki, lampiony, miecz, i inne dekoracje. Potem nasze prace zostaną wypalone i poszkliwione. Ciekawi jesteśmy efektów. Pobyt w DOK-u był pełen wrażeń i zostanie długo zapamiętany. Szczególnie zapamiętamy smak ciasteczek z mąki żołędziowej, którymi zostaliśmy poczęstowani. Recepturę na mąkę i ciasteczka opracowała pani Bogusia. Były pyszne.

Dziękujemy za gościnność Dyrekcji i pracownikom.

Joanna Turów

• 4 KLASY ZNAJĄ SWOJĄ SZKOŁĘ

• W poniedziałkowy poranek 22.11.2021 uczniowie klas 4 wzięli udział w drużynowym, autorskim konkursie pt. „Czy znasz swoją szkołę?”. Konkurs składał się z 2 części.

W pierwszej każda klasa losowała pytanie dla swojej drużyny przebijając balon. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie zdobywali 1 punkt – tarczę naszej szkoły. W części 2. drużyny rozwiązywały jednakowe zadania i w zależności od poprawności ich wykonania, otrzymywali od 2 do 5 punktów. Konkursowe zmagania zakończyły się remisem. Uczniowie zadowoleni wrócili do swoich klas z koszykiem słodkości.

Serdecznie dziękuję moim wychowankom Wiktorii, Zuzi, Kornelowi i Sandersowi za pomoc w przygotowaniu rekwizytów do konkursu i przy przeprowadzeniu konkurencji.

K. Kaliściak