• WARTO POMAGAĆ

• Zakończyliśmy akcję „Świąteczna paczka”.  Efekt przerósł nasze oczekiwania. Rodzice i uczniowie spisali się na medal, okazując chęć pomocy potrzebującym. Zebrana żywność, środki higieniczne, słodycze, książeczki, gry planszowe, puzzle, resoraki, lalki zostały podzielone, zapakowane i zawiezione do potrzebujących rodzin.

Dziękuję wszystkim rodzicom i uczniom za przyłączenie się do akcji, panu Waldemarowi Pożaryckiemu za współorganizację oraz moim wychowankom  z klasy 8a za odbieranie zebranych produktów z sal lekcyjnych, dźwiganie kartonów, pakowanie, ozdabianie i okazane wsparcie.

K. Kaliściak

• MIKOŁAJKI W SP2

• 6 grudnia to wyjątkowy dzień w roku. Do "małych i dużych" przychodzi w tym dniu Mikołaj. Do naszej szkoły również zawitał ze sztabem swoich pomocników. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani czekoladowymi Mikołajkami ufundowanymi przez Radę Rodziców (za co bardzo dziękujemy).

Pracownicy szkoły otrzymali upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Od rana po szkole unosił się zapach pieczonych muffinków, którymi każdy był poczęstowany, a w czasie przerw słychać było świąteczne piosenki, które wprowadziły nas w klimat zbliżających się świąt.

Opiekunowie Samorządu:
            Dorota Podbereska, Waldemar Pożarycki

• PREZENTUJEMY BOHATERÓW LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY

• Lekcje poświęcone lekturom szkolnym warto urozmaicić poprzez zastosowanie tik-u. Prezentację bohaterów lektury “W pustyni i w puszczy” uczniowie wykonali w formie cyfrowej.

W ten sposób ci, którzy lubią spędzać czas przed komputerem, a nie sprawia im przyjemności pisanie w zeszycie, chętnie wykonali zadanie. Do wykonania zadania skorzystaliśmy z darmowej aplikacji. Działanie służyło bliższemu poznaniu lektury, wskazaniu wartości istotnych w życiu bohaterów, a przy okazji  zachęcało do  wykorzystania narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno - komunikacyjne.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.

• ZAKODOWANE CZĘŚCI MOWY

• Na lekcjach języka polskiego poświęconych utrwaleniu wiadomości o częściach mowy uczniowie używali kodu do nazywania części mowy.

W tym celu przygotowałam legendę, którą omówiliśmy i zaakceptowaliśmy przed rozpoczęciem ćwiczeń. Zadanie bardzo spodobało się uczniom, zwłaszcza, że pracowaliśmy w małych grupach.