• ŚWIĄTECZNA KSIĄŻECZKA Z MATEMATYKI
     • W ramach akcji edukacyjnej pt. "Świąteczna matematyka" zaproponowałam uczniom z klasy 4b, aby w tym dniu stali się autorami książeczek matematycznych dla dzieci. Moją propozycję przyjęli jednogłośnie z entuzjazmem. Uczniowie przygotowali się do lekcji na medal! 

      Chętnie zabrali się do pracy, a wcale nie było to takie łatwe. Zaprojektowali okładki, ułożyli spis treści i przystąpili do wymyślania zadań z matematyki, oczywiście w klimacie świątecznym. W treściach zadań pojawiły się prezenty od Mikołaja, elfy, pierniki, ciasteczka, choinki, itp. Kolorem dominującym na lekcji był kolor czerwony. Dziewczynki miały czerwone kokardki, świąteczne kapcie, skarpetki, opaski na włosy, a chłopcy świąteczne sweterki i koszule. W tle grała nam muzyka świąteczna. W takiej świątecznej atmosferze uczniowie pracowali znakomicie, powstało wiele ciekawych zadań, a każde dekorowali ilustracjami. Byli bardzo zaangażowani, każde zadanie musiałam przeczytać i skomentować, czy się podoba? Czy może tak być? Czy jest dobrze?

      To była bardzo fajna lekcja, która na długo zapamiętamy!

      Monika Kubica

     • SZKOLNY KONKURS KOLĘD KLASY I - III
     • Za nami V Szkolny Konkurs Kolęd. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III. Na każdym poziomie nagrodzono troje laureatów oraz przyznano wyróżnienia. W czasie obrad komisji obejrzeliśmy jasełka w formie pantomimy, w wykonaniu uczennic z klasy Va. Decyzja komisji była bardzo trudna, gdyż wszyscy byli pięknie przygotowani. Nie zabrakło ciekawych strojów oraz rekwizytów, które uatrakcyjniły prezentacje.

      Nie wszyscy uczestnicy mogli osobiście przybyć na konkurs. Jednak przesłali swoje nagrania, które również były rozpatrywane przez komisję konkursową. Każdy z biorących udział wyszedł ze słodkim upominkiem, a na pozostałych nagrody czekają. Dziękujemy Radzie Rodziców za finansową pomoc w organizacji konkursu.
      Organizatorzy
      Klasy 1
      1. Aleksander Urbanowski
      2. Aleksander Kruszak
      3. Mikołaj Witkowski
      Wyróżnieni:
      Kajetana Chomicz
      Klasy 2
      1.Dominik Taraciński
      2.Aleksandra Bałko
      3. Hanna Korczak
      Wyróżnieni:
      Gabriel Doroszenko
      Maksymilian Psiuk
      Lena Jaździkowska
      Klasy 3
      1.Szymon Stefanowicz
      2. Lena Grzebalska
      3. Malwina Knap
      Wyróżnieni:
      Marta Zubala

     • SZKOLNY KONKURS KOLĘD KLASY IV - VIII
     • Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs kolęd. Został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Występy starszych dzieci odbyły się w drugiej części konkursu. Poziom była bardzo wysoki . Okazało się, że w naszej szkolnej społeczności jest wiele uzdolnionych muzycznie i wokalnie osób.

      Wykonanie kolęd i pastorałek było tak profesjonalne a uczniowie tak utalentowani, że jury postanowiło przyznać wszystkim pierwsze miejsca. W historii szkolnych konkursów muzycznych jest to wyjątkowa sytuacja. A oto nasi zwycięzcy:
      Hanna Witkowska - 7a
      Oliwia Jaworska - 7a
      Amelia Kożuszek - 6a
      Lena Bladyniec - 5a
      Maja Cząstka - 4b
      Dawid Wolański - 5b
      Amelia Świderska - 5b
      Marcelina Jacura - 4b
      Dziękujemy uczniom za udział w konkursie a nauczycielom za pomoc w organizacji tego wydarzenia, które wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
      Zapraszamy w następnym roku!

      Organizatorzy

     • KARTKA DLA BOHATERA - PODSUMOWANIE AKCJI
     • Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pt. Kartka dla Bohatera. Akcja ta odbyła się w ramach XI edycji Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. Cieszy mnie ogromnie, że tak wielu z Was ma dobre i wrażliwe serce.

      To był wzruszający czas, gdy pracując ze skupieniem na twarzy własnoręcznie tworzyliście kartki świąteczne i pisaliście listy. Wasze piękne prace powędrują do domów naszych Bohaterów. Wasze kartki i listy to gest podziękowania dla Nich, bo dzięki Ich walce żyjemy teraz w niepodległej Polsce. Na pewno niejednemu Bohaterowi popłynie ze wzruszenia łza, ale będzie to na pewno łza radości, bo ucieszy Ich to, że o Nich Wy - młode pokolenie wciąż pamiętacie.

      Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii kartek świątecznych naszych uczniów oraz pracy nad nimi.

      Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage
 • GRANNA
 • Muzeum POLIN
 • Urząd Miejski w Dębnie
 • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
 • Minister Edukacji i Nauki
 • Laboratoria Przyszłości
 • Biblioteka Publiczna w Dębnie
 • ZCDN Szczecin
 • WOM Gorzów Wlkp