• MAMY LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO LEON

• Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym "Leon". W tegorocznej jesiennej edycji wzięło udział 8195 uczestników z klas I-III z całej Polski.

A oto uczniowie, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników w Polsce:
            Matematyka

Dawid Mazur - IV miejsce,  Maciej Kopka - V miejsce,  Maksymilian Psiuk - V miejsce Aleksander Pyro - V miejsce,  Jan Wydra - V miejsce,  Szymon Stefanowicz - V miejsce,  Alan Kapinus - VI miejsce,  Michał Stefanowicz - VII miejsce,  Antoni Kula - VII miejsce,  Filip Wieczorek - VII miejsce,  Aleksandra Bałko - IX miejsce,  Aleksander Fryntkowski - X miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Wychowawczynie klas trzecich

• 30. WOŚP W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

• Dnia 27 stycznia 2022 roku uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w zbiórce pieniędzy na rzecz 30. Finału WOŚP. Tegoroczna zbiórka odbywała się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Chętni uczniowie mogli przez dwa dni mogli zakupić losy, które brały udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Jak co roku, tak i tym razem główną nagrodą był bujany fotel, który wszedł w posiadanie ucznia klasy 3 c Antoniego Kuli. Wielu uczestników akcji otrzymało również nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez wychowawczynie klas 1 – 3.  W tym roku dzieci zebrały 1456 zł. Wszystkie środki zostaną przekazane na okulistykę dziecięcą.

Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom i koleżankom z klas 1 – 3 za wielkie serce i ogromne zaangażowanie.

Organizatorzy M. Jokiel, R. Rawlik

• SPOTKANIE KLAS TRZECIECH Z POLICJANTEM - BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2022

• Dbając o bezpieczeństwo wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych zorganizowano spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantką. Pani przypomniała o różnych zagrożeniach mogących mieć miejsce w trakcie ferii zimowych.

Szczególnie skupiła się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegała przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Udzieliła również wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przypomniała o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu. W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu została również poruszona kwestia bezpieczeństwa w sieci. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami. Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Wychowawczynie klas trzecich