• DZIEŃ KOBIET NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

• Poznajemy Polki, które zapisały się w historii Polski.
            Dnia 8.03.2022 r. uczniowie klasy 6a prezentowali polskie kobiety, które na stałe zapisały się na kartach historii Polski. W tym celu ćwiczyli wyszukiwanie informacji w różnych źródłach, które następnie selekcjonowali, porządkowali i przetwarzali według potrzeby.

Najwięcej czasu poświęcili na czytanie tekstów poświęconych wybranym Polkom.  Prezentacja została przez uczniów przygotowana przy pomocy nowych technologii. Powstały tzw. “Karty mocy” prezentujące wizerunek, zasługi i osiągnięcia polskich kobiet. Zadania przypadły uczniom do gustu, a poznane narzędzie z pewnością wykorzystamy przy okazji innych zadań.

Zapraszam do obejrzenia prac uczniów.

• BIEGANE DYKTANDO

• Na zajęciach unijnych uczniowie przekonali się, że nauka ortografii nie musi być nudna, a zajęcia rozwijające umiejętności ortograficzno  - interpunkcyjne niekoniecznie  wywołują niechęć. Tym razem uczniowie wzięli udział w bieganym dyktandzie, które zmodyfikowaliśmy na własne potrzeby.

Przede wszystkim uczestnicy zajęć pracowali indywidualnie - sami odczytywali tekst, do którego dobiegali i samodzielnie zapisywali go na kartkach. Dzięki temu  kształcili umiejętność czytania ze zrozumieniem i wyrabiali czujność ortograficzną. Okazało się, że nie jest łatwo zapamiętać sekwencję słów, szczególnie gdy należy brać pod uwagę poprawną pisownię i interpunkcję. Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał. Warto wykorzystać połączenie ruchu i naturalnej dziecięcej radości, gdyż świetnie motywują do nauki oraz urozmaicają  proces uczenia się.

• DYKTANDO Z  WYŻSZYCH SFER

• Uczniowie z klas czwartych zostali zaproszeni niedawno do udziału w bibliotecznym konkursie ortograficznym. Humorystyczny tekst dyktanda sprawdzał znajomość pisowni wyrazów, w których występowały  litery  ”h” i „ch” . Do konkursu przystąpiło osiem osób.

I miejsce zajął Tymek Klamecki z klasy 4b. Na podsumowaniu dzieci wpisywały w luki właściwe znaki w tekście dyktanda, celem utrwalenia  ich pisowni. Wykorzystaliśmy do tego   tablicę interaktywną. Aby nauka „ nie poszła w las”, uczniowie otrzymali do domu zadania, które ułatwią zapamiętanie pisowni trudnych wyrazów.

Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani cukierkami, a zwycięzca otrzymał dyplom i słodki upominek.

Opracowanie: Renata Kunisz

• DZIEŃ KOBIET W KLASACH 1-3

• 8 marca to święto, które wpisało się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Tego dnia uczniowie klas młodszych w uroczysty i dostojny sposób uczcili to święto. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i upominków, które przygotowali Rodzice.

W każdej klasie odbyły się zabawy, konkursy i różnego rodzaju konkurencje sprawdzające wiedzę na typowo „męskie” tematy. Oprócz słodkich przekąsek nie zabrakło również wspólnego wyjścia na pizzę. Wszyscy miło wspominamy ten dzień.

Wychowawczynie klas 1-3