• SZKOLNY  KONKURS  RECYTATORSKI

• 23 lutego 2022 roku, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy  I – III i  IV – VIII. Wszyscy byli świetnie przygotowani, więc wybranie najlepszych było bardzo trudne.
            Jury w składzie: pani Renata Kunisz, pani Dorota Podbereska, pani Katarzyna Matuszewska, wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas I – III laureatką została Maria Makulska z klasy 3a, natomiast z klas IV – VIII  - Hanna Taracińska z kl. 7a.
            Wyróżnienia otrzymali:
            Kinga Hadała z klasy 1b, Aleksandra Bałko z klasy 2a, Lena Grzebalska z klasy 3c, Dawid Wolański z klasy 5b, Amelia Kożuszek z klasy 6a oraz Hanna Witkowska z klasy 7a.
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, drobne upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Dyrektora szkoły. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.
            Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która już za rok.

E. Bąk, K. Matuszewska

• ACH CO TO BYŁ ZA DZIEŃ!

• 4 marca uczniowie klas 3b i 3c pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Gorzowa. W planie wycieczki było kino, w którym obejrzeli bajkę z oferty edukacyjnej "Helios dla szkoły" pt. „Potworna rodzinka 2”. Podczas projekcji dowiedzieli się, że każdy z nas chociaż jest inny, jest wyjątkowy i nikt nie jest idealny.

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Open the door. W pokojach pełnych zagadek uczyli się poczucia sprawczości przez współdziałanie, któremu towarzyszyła znakomita zabawa i emocje – rosnące z minuty na minutę. Wycieczka zakończyła się posiłkiem w restauracji Mc Donalds, gdzie mieli okazję do wymiany wrażeń. Tutaj też ćwiczyli swoje umiejętności matematyczne dokonując obliczeń pieniężnych. Pamiętali też o formach grzecznościowych i kulturalnym zachowaniu się w miejscach publicznych. Ekscytujące przygody tego dnia zapewne na długo pozostaną w ich pamięci.

Justyna Bałko Anna Wierzbicka

• WYBRALIŚMY NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA W JĘZYKU POLSKIM

• Uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie dokonali wyboru polskich słów, które z jakiegoś powodu wydają im się najpiękniejsze. Głosowanie przeprowadziliśmy w lutym przy pomocy aplikacji mentimeter. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie pracowali przy tym zadaniu projektowym. Przygotowaliśmy  grafiki, która ilustrują, dopełnią wybrane słowo  i zamieściliśmy go na wspólnym padlecie. https://padlet.com/PaniKowalska/mdjo22.

Nasze propozycje:

KOCHAM - Słowo, na które czekamy przez całe życie. Chcemy je usłyszeć od rodziców, rodzeństwa, dziadków, osób, na których szczególnie nam zależy.

MIŁOŚĆ - Z miłością należy wykonywać wszystkie czynności i na miłości bliźniego budować nasze relacje z innymi ludźmi.

PRZYJAŹŃ - Uczniowie podkreślali, że bez przyjaciół trudno jest sobie poradzić z kłopotami dnia codziennego.

FILIŻANKA - Gorący napój w miłym towarzystwie poprawia humor i motywuje do aktywności. A co znajduje się w filiżance? Czekolada, herbata, kakao itp.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami pracy wszystkich szkół partnerskich i zagłosowania na 3 wybrane słowa zamieszczone na wspólnej tablicy.