• ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO - WITAMY WIOSNĘ!

• Poniedziałkowy „Dzień Wiosny” przywitał wszystkich słoneczną pogodą. Społeczność szkolna klas 4-8 barwnie zaakcentowała nadejście pięknej pory roku oraz zasad zdrowego stylu życia. Poszczególne klasy, ubrane zgodnie z wylosowanym wcześniej kolorem, prezentowały przygotowaną pracę tematyczną „Żyj zdrowo i kolorowo”.

Plakat zawierał zdjęcia, rysunki wybranych kolorystycznie owoców i warzyw oraz informacje o składnikach odżywczych zawartych w produktach. Prezentacja klas i ich projektów odbyła się na boisku szkolnym, gdzie przy muzyce i przyjemnej aurze, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w zabawach sportowych i tańcu zespołowym. Każda forma aktywności wpisuje się w kanon zdrowego stylu życia. Obecnie, prace tematyczne można oglądać na wystawie szkolnej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Iwona Olobry

• MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

• Matematyka nie musi być nudna i trudna. Może dać wiele radości, satysfakcji oraz być super przygodą. Pozwala zrozumieć świat i ułatwia codzienne funkcjonowanie. O tym właśnie na lekcjach matematyki przekonali się uczniowie klasy 4a.

• JEMY ZDROWO I KOLOROWO

• Idzie wiosna! Klasa 4a postanowiła, że z tej okazji będzie odżywiała się zdrowo. Na lekcjach przyrody przygotowali piramidy zdrowego żywienia i aktywności. Na zajęciach godziny wychowawczej wszyscy uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne, zdrowe szaszłyki owocowo - warzywne, sałatki, surówki, kanapki.

Były też rozmowy na temat istoty zdrowego odżywiania oraz zasadności przestrzegania regularnego spożywania posiłków. Było kolorowo, kulinarnie i bardzo kreatywnie, co widać na załączonych zdjęciach.

• PODSUMOWANIE TYGODNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie rozpoczęliśmy kampanię informacyjną oraz zorganizowaliśmy wiele aktywności opisanych na stronie internetowej naszej szkoły. Nasze działania zostały uwieńczone sukcesem.