• UNICEF I SP2 RAZEM DLA DZIECI  Z UKRAINY!

• 07.06.2022 21:38
        • W ramach VI edycji akcji UNICEF Polska „Wszystkie Kolory Świata” chętni uczniowie naszej szkoły uszyli szmaciane laleczki. Laleczki te były zaprezentowane na szkolnej wystawie, a następnie można było nimi się zaopiekować, przekazując symboliczną darowiznę. Kwotę w wysokości 160 zł uzyskaną ze sprzedaży przekazaliśmy w całości potrzebującym dzieciom z Ukrainy.

Serdecznie dziękuję uczniom, którzy uszyli laleczki oraz tym, którzy te laleczki zakupili.

Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNEJ PLACÓWKI.

Koordynator szkolny Klubu Szkół UNICEF

Monika Kubica

• SERCE DLA DZIECIAKA I KOSZYK KARMY DLA ZWIERZAKA

• 03.05.2022 21:00
        • Akcja,, Zbieramy nakrętki” organizowana była w szczytnym celu- pozyskanie funduszy na leczenie i rehabilitację Marcysi i Filipka. Włączyli się do niej uczniowie i pracownicy szkoły.  Po raz drugi w tym roku szkolnym, przynosili do mobilnego serca nakrętki zbierane przez siebie czy też całe rodziny. Z każdym dniem było ich coraz więcej. W piątek 29 kwietnia zostały one przekazane potrzebującym. Zbiórka ta, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadomiła uczniom czym jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Przyczyniła się do pomocy chorym dzieciom oraz troski o środowisko. Miała więc także aspekt ekologiczny. Równocześnie ze zbiórką nakrętek dla podopiecznych fundacji, trwała zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska, która przekazana zostanie do OTOZ Animals.

Bardzo dziękuję za wsparcie naszych akacji. Wspólnie sprawiliśmy, że świat naszych potrzebujących zmienia się na lepsze.

Wierzbicka Anna

• MOŻEMY POMÓC

• 06.04.2022 17:07
        • Przed naszą szkołą ponownie stanęło mobilne serce na nakrętki. Nadal zbieramy je dla Marcysi i Filipa. Obok pojemnika na nakrętki postawiony jest kosz na karmę dla zwierząt ze schroniska OTOZ Animals. Zbiórka potrwa do 25 kwietnia. Postarajmy się zapełnić je do tego czasu. Zachęcam do zbiórki.

Wierzbicka Anna

• POMAGAMY DZIECIOM Z UKRAINY

• 15.03.2022 19:12
        • Aktywny udział w akcji charytatywnej UNICEF pt. "Wszystkie Kolory Świata" to tradycja naszej szkoły. Uczestniczymy w niej już po raz czwarty. Akcja ta polega na uszyciu szmacianych laleczek wg określonego szablonu, a następnie sprzedanie ich. Kwotę uzyskaną ze sprzedaży zawsze przekazujemy potrzebującym dzieciom. W tym roku szkolnego ze względu na obecną sytuację pomożemy dzieciom z Ukrainy.
          Laleczki są uszyte przez naszych uczniów, każda z nich ma imię nadane przez osobę, która ją uszyła. Laleczki można obejrzeć w czytelni szkolnej.
          ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W AKCJI i ZACHĘCAM DO ZAKUPU LALECZEK!

Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica
        • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• 15.03.2022 19:12
        • Od końca lutego podjęliśmy wiele działań na rzecz akcji humanitarnej- pomoc dla Ukrainy. Do przedsięwzięcia włączyli się rodzice, uczniowie pracownicy szkoły oraz zaprzyjaźniona z SP 2 szkoła z Niemiec Anna- Frank - Oberschule Strausberg. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas w sobotnie przedpołudnie, pomagając w rozładunku aut i podziale darów na poszczególne kategorie pomocowe. Dalszą pomoc rzeczową wskazaną na stronie Urzędu Miejskiego, prosimy bezpośrednio przekazać do licznych punktów zbiórki na terenie miasta, w tym hala OSiR. Na dzień dzisiejszy wspieramy pomocą rzeczową uczniów z Ukrainy rozpoczynających naukę w naszej szkole, starając się wyposażyć ich w niezbędne przybory szkolne. Jeżeli macie Państwo w domu nadwyżkę takich artykułów to chętnie je przyjmiemy.

POMAGAJMY!

Dorota Podbereska i Anna Wierzbicka