• PROJEKT „CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 25.04.2022 16:52
        • Jednym z  priorytetów MEN na rok szkolny 2021/ 2022 jest: „Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.” W odpowiedzi na wytyczne MEN w bibliotece szkolnej realizowane są działania, które mają na celu zainteresować młode pokolenie ochroną środowiska naturalnego i przeciwdziałać zagrożeniom jakie niesie za sobą działalność człowieka.

Projekt ekologiczny pt.” Czy świat może istnieć bez pszczół?” jest skierowany nie tylko do uczniów naszej szkoły. Uczestniczy w nim także Szkoła Podstawowa nr 1 z Dębna. Projekt  został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta  Dębna.

W szkolnej bibliotece odbyło się szereg  spotkań, na których uczniowie z klas 4-7 zostali zapoznani z celami projektu. Uczestniczyli w pogadankach na temat życia i zwyczajów pszczół i obejrzeli krótkie prezentacje zawierające ciekawostki o tych pożytecznych owadach. Wykonali prace plastyczne do zajęć. Ustaliliśmy też 5 podstawowych zasad przyjaciół pszczół, czyli sposobów pomocy i eliminowaniu czynników, które są zagrożeniem dla ich  egzystencji.

Informacje o zrealizowanych zadaniach w ramach w/w projektu będziemy zamieszczać na bieżąco na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy także do galerii zdjęć.

Opracowanie: Renata Kunisz