• ZASIALI UCZNIOWIE ŁĄKĘ

• 27.06.2022 06:47
        • Realizując kolejny etap projektu edukacyjnego pt. „Czy świat może istnieć bez pszczół” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Dębno, uczniowie klasy 5a, naszej szkoły, we współpracy ze szkołą Podstawową nr 1 w Dębnie brali udział w akcji siania łąki kwietnej. Działanie to zostało przeprowadzone 23 czerwca 2022 roku na terenie parku miejskiego. Uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły przynieśli „domki” dla owadów zapylających i pszczół, które zostały umieszczone na terenie posianej łąki. Mieszanka wysianych nasion składała się aż z 41 gatunków dzikich kwiatów. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, co zostało zauważone i docenione przez osoby nam towarzyszące tj. panią Dorotę Mielczak d.s. zagospodarowania terenów zielonych z Urzędu Miejskiego w Dębnie oraz panią Iwonę Stefaniak z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Dziękujemy za współpracę i wsparcie finansowe w/w projektu. Dziękujemy też pani Małgorzacie Dziedziuch, bibliotekarce z SP1 za owocną współpracę oraz słodkie co nieco.

Koordynatorzy projektu:
          Renata Kunisz, Danuta Fossa
          Galeria zdjęć: https://sp2debno.edupage.org/album/#photos:album:817
        • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO CENTRUM PSZCZELARSTWA W SUCHLICY

• 20.06.2022 21:32
        • W ramach projektu edukacyjnego pt. „Czy może istnieć świat bez pszczół?” uczniowie klasy 5a udali się na wycieczkę do Centrum Pszczelarstwa w Suchlicy. Dzieci z mojej klasy pracując nad realizacją projektu tj. przygotowując prezentacje i plakaty zdobyły już podstawową wiedzę teoretyczną na temat pszczół. Poznali też rolę tych niesamowitych owadów w środowisku naturalnym oraz produkty pszczele i ich znaczenie w trosce o nasze zdrowie. Tutaj uczniowie mieli okazję teorię zamienić na praktykę. Oglądali jak zbudowany jest ul, podstawowe sprzęty używane w hodowli pszczół, obrania ochronne, całą gamę produktów pszczelich oraz nowoczesne centrum dystrybucji, jak się okazuje największego tego typu magazynu w kraju. Korzystali też z apiterapii w drewnianych domkach pod, którymi znajdowały się ule. Na warsztatach próbowali miody, pyłek i pierzgę oraz mieli okazję wykonać własne świeczki. Ognisko było ostatnim punktem wycieczki. Pieczenie kiełbasek, pianek i beztroskie chwile na świeżym powietrzu wyjątkowo spodobały się uczestnikom wycieczki.

Danuta Fossa
          Galeria zdjęć: https://sp2debno.edupage.org/album/#photos:album:805
        • Z GLINY I Z BIBUŁY

• 20.06.2022 21:33
        • Warsztaty artystyczne w ramach projektu o pszczołach? Dlaczego nie? Uczniowie klasy 5a realizując projekt edukacyjny pt. „Czy może istnieć świat bez pszczół?” wzięli udział w warsztatach garncarskich i bibułkarskich w Dębnowskim Ośrodku Kultury. Tematem przewodnim była oczywiście pszczoła i wszystko co z nią związane. Dzieci poznały technikę pracy z gliną i z bibułą oraz wykazały się dużą kreatywnością tworząc swoje dzieła. Uczestnicy warsztatów najpierw lepili z gliny kształty swoich prac, następnie były one wypalane, potem szkliwione i znowu wypalane. Pracując z bibułą bardzo ważnym było, aby zachować kolejność wykonywanych czynności. Po zakończeniu warsztatów prace uczniów zostały zaprezentowane w bibliotece szkolnej na wystawie pt. „Pszczoła w sztuce”.

Danuta Fossa
          Galeria zdjęć: https://sp2debno.edupage.org/album/#photos:album:804
        • CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ? - KLASA 4 A

• 16.05.2022 16:38
        • W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy 4a zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 1 w celu obejrzenia wystawy. Pani Małgorzata Dziedziuch opowiedziała im o roli pszczół w przyrodzie, o zagrożeniach dla pszczół wynikających z pracy człowieka, pokazała eksponaty.

Wychowawca
          Galeria zdjęć.

• CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ? - WYCIECZKA KLAS TRZECICH

• 15.05.2022 17:59
        • Żeby odpowiedzieć na to pytanie uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę edukacyjno - ekologiczną do Centrum Pszczelarstwa w Suchlicy. Dowiedzieli się jaka jest rola pszczoły w ekosystemie. Poznali pracę pszczelarza i akcesoria pszczelarskie. Zobaczyli jak wygląda pasieka i ule. Skorzystali z apiterapii. Wykonali świece z wosku pszczelego, a na koniec wizyty odwiedzili sklep z produktami pszczelimi. Pobyt zakończył się zabawami na świeżym powietrzu i grilem. Wyjazd wzbogacił wiedzę i doświadczenia uczniów oraz sprawił im wiele radości.
          Wychowawczynie klas trzecich
          Galeria zdjęć.