• Dzień Kropki w SP 2

• Od małej kropki do wielkich wydarzeń

Już dziś zapraszam na kreatywne zajęcia z okazji Dnia Kropki, które odbędą się 16 września.

Podczas zajęć przekonacie się, że każda osoba może być kreatywna, a prosta kropka może sprawić, że odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji.

To wyjątkowa okazja, aby celebrować kreatywność, odwagę i wytrwałość.

Dołącz do nas i pokaż, jak jedna mała kropka może zmienić świat!

Dzień kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień, który ma na celu promowanie kreatywności, odwagi oraz odkrywania talentów wśród uczniów. W klasach 1-3 świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień poprzez różnorodne aktywności, które zachęcały dzieci do rozwijania swoich umiejętności i budowania pewności siebie.
            Najważniejszymi punktami dnia były:
             zajęcia plastyczne: uczniowie wykonywali prace plastyczne, wykorzystując motyw kropki. Powstały piękne rysunki, które ozdobiły korytarze szkolne, sale lekcyjne i koszulki uczniów.
            🔴 poznanie historii Vashti, która zainspirowała uczniów do odkrywania swoich talentów i wiary w siebie,
            🟠 zabawy edukacyjne: gry i zabawy z kropkami, które uczyły komunikacji, współpracy i kreatywnego myślenia,
            🟣 sesja zdjęciowa w fotobudce,
            🟢 zabawy ruchowe: na przerwie zorganizowano gry i zabawy, które rozwijały umiejętności współpracy i koncentracji.

Iwona Grzegorczyk, Anna Wierzbicka

Kreatywny alfabet i zabawa w układanie słów, odnajdywanie wyrazów i zastępowanie ich obrazkami

W Międzynarodowy Dzień Kropki pokazaliśmy, że każda osoba może być kreatywna, a prosta kropka może sprawić, że odkryje w sobie niezwykłe pokłady twórczej inwencji.

Każdy uczeń klasy 4a zaprojektował kropkę z dwiema wylosowanymi literami alfabetu, a następnie rozpoczęliśmy wspólne układanie wyrazów. Zobaczcie na fotografiach, jakie wyrazy udało się im ułożyć.

Z kolei uczniowie klasy 6b wzięli udział w zabawie językowej ,,Postaw kropkę”. Otrzymali od nauczyciela tekst bez znaków interpunkcyjnych, tylko ciąg dużych liter, tasiemiec…

Jakie były zadania uczniów:

• wydzielić wyrazy,
            • uporządkować je w zdaniach,
            • sprawdzić pisownię,
            • wstawić brakujące znaki interpunkcyjne,
            • przepisać starannie i bezbłędnie tekst do zeszytu.

Sposoby uczniów na wykonanie były różnorodne. Najczęściej oddzielali wyrazy kreskami pionowymi, ale praca ich nie była zbyt czytelna. Najlepiej sprawdziły się zakreślacze- dwa kolory na przemian użyte. Przez cały czas mogli korzystać ze słowników. Zadanie było dla uczniów wymagające i wiele się na tej lekcji nauczyli.

Z kolei klasa 8a przyswajała trudne słownictwo do planowanego dyktanda. W tym celu podmieniała wybrane słowa dyktanda własnoręcznie wykonanymi miniaturowymi obrazkami. Ponadto uczniowie przygotowywali się do Szkolnego Konkursu Ładnego Pisania, przepisując tekst dyktanda na białej, pozbawionej linijek kartce A4.

Lekcje bardzo się uczniom podobały, a nauka stała się przyjemnością.