• ZAJĘCIA WŚRÓD KLAS I - III

• 08.06.2022 18:41
        • Dzieci podczas zajęć rozwijały umiejętności matematyczne poprzez działania praktyczne, tworzyły gry planszowe według własnego pomysłu, doskonaląc umiejętności wykonywania czterech podstawowych działań. Pracując z dziećmi na zajęciach wykorzystywano nabyte umiejętności do rozwiązywania problemów, dbając o własny rozwój i tworząc indywidualne strategie uczenia się. Zajęcia służyły do rozwiązywania zagadek logicznych, prowadzenia doświadczeń i eksperymentów. Przekształcano na nich gry, tworząc własne strategie i zasady. Rozgrywano pojedynki szachowe i dokonywano pomiarów różnymi narzędziami, szacując wyniki. Zajęcia te prowadzone były w formie zabawowej zgodnie z zasadą „Nauka poprzez zabawę”. Uczniowie podczas zajęć utrwalali i poznawali treści programowe. Ponadto programowały ozoboty, konstruowały i programowały roboty. Oprócz tego kolorowano trasy, wykorzystując mapy oraz samodzielnie rysowano kolorowe trasy i wyznaczano zadania robotowi podczas ich wykonywania.. Poza tym dzieci pracowały z matą do kodowania oraz matą do nauki tabliczki mnożenia. W zajęciach wykorzystywane też były karty Grabowskiego. Uczniowie wykonywali również prace dekoracyjne z papieru, gliny i pleksy do spektaklu pt.” Zamknijcie oczy…”, który później prezentowany był dla kolegów, koleżanek, rodziców oraz uczestników konkursu Pięknego Czytania. Wachlarz zajęć był niezwykle bogaty, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcyjność form i metod przyciągała wielu zwolenników ww zajęć. Realizacja przedsięwzięcia oprócz rozwijania zdolności wpłynęła na podniesienie poziomu logicznego myślenia, kreatywności i umiejętności pracy w grupie naszych uczniów.
          Galeria zdjęć.

• WARSZTATY POLONISTYCZNO-DZIENNIKARSKIE

• 06.06.2022 08:26
        • W roku szkolnym 2021/22 chętni uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach polonistyczno-dziennikarskich, które odbywały się  w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie.
          Uczniowie wzbogacili wiedzę  na temat obowiązków ludzi pracujących przy tworzeniu czasopism i gazet, sprawnie posługiwali się dowolnym edytorem tekstu, dbali o kulturę języka, redagowali opowiadania twórcze poprawne pod względem językowym, ortograficznym i interpunkcyjnym, ilustrowali  zredagowane teksty fotografiami wykonanymi przez siebie oraz udostępnionymi na wolnych licencjach. Uczniowie rozwinęli swoje umiejętności w zakresie tworzenia wypowiedzi pisemnych. Powstały autorskie książeczki elektroniczne z autorskimi tekstami uczniów w narracji pierwszoosobowej,  które zostały zaprezentowane na stronie naszej szkoły. Uczestnicy warsztatów opracowali bank pytań i redagowali wywiady. Rozbudowywali wątki z lektur szkolnych.
          Aktywności przygotowane na zajęcia w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie wpłynęły na rozwój umiejętności językowych uczniów, zachęcały do kreatywności oraz uczyły odwagi w prezentowaniu wytworów swojej pracy.
        • ZAJĘCIA ORTOGRAFICZNE

• 06.06.2022 08:21
        • W roku szkolnym 2021/22 chętni uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach polonistycznych, które odbywały się  w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie.
          Naszym celem m. in.  było:
          - doskonalenie znajomości stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych,
          - wyrabianie czujności ortograficznej,
          - rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
          - wdrażanie do planowanej i efektywnej pracy grupowej i zespołowej;
          W wyniku podjętych działań uczniowie  rozwijali poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługują. Utrwalili zasady pisowni polskiej: reguły ortograficzne oraz zasady interpunkcyjne. Sprawnie i celowo posługiwali się słownikiem ortograficznym. Potrafili samodzielnie organizować efektywną pracę w grupie.
          Aktywności przygotowane na zajęcia w ramach grantowego projektu Pomorze Zachodnie bardzo się uczniom podobały i bardzo chętnie w nich uczestniczyli.
        • WARSZTATY MALARSKIE

• 08.06.2022 18:43
        • W naszej szkole w ramach wsparcia naszych uczniów miały miejsce warsztaty malarskie. W ich trakcie nasze dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje zainteresowania sztuką a głównie malarstwem.
          Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi materiałami oraz narzędziami malarskimi, poznali zasady doboru podobrazia w zależności od wybranej techniki. Poznawali różnice w poszczególnych technikach malarskich oraz zasady kompozycji i budowy obrazu.
          Mogli wykonać kilka zaplanowanych dla nich ćwiczeń uwzględniających ich stopień zaawansowania jak i możliwości. Wszystkie sprawiały im przyjemność i zadowolenie.
          W ramach tych zadań malarskich pojawiły się także elementy arteterapii, choć przecież trzeba pamiętać, że sama działalność plastyczna już jest formą ekspresji emocji oraz okazją do przemyśleń. Co ułatwia zapanowanie nad emocjami i uporządkowanie myśli.
          Efekty pracy uczestników naszych warsztatów można oglądać na wystawce na parterze naszej szkoły oraz dołączonych zdjęciach.
          WK