• RYSUNKOWY PLAN WYDARZEŃ

• 30.03.2023 08:34
      • Tradycyjny plan wydarzeń polega na zapisaniu najważniejszych wydarzeń w danym utworze literackim w chronologicznym porządku. Spis najważniejszych wydarzeń powinien być utrzymany w jednorodnej formie, np. w formie równoważników. Sporządzanie planu jest bardzo przydatne, gdyż ułatwia zapamiętania treści tekstu, ułatwia szybkie przypomnienie sobie materiału przed kartkówką, sprawdzianem lub egzaminem, jest pomocne podczas redagowania dłuższej formy wypowiedzi. Ułatwia również prześledzenie konkretnego wątku, np. historii/ metamorfozy bohatera. Tym razem plan w formie tradycyjnej doczekał się też formy rysunkowej. Uczniowie dokonali wyboru jednego wydarzenia, które zwizualizowali.  Działanie zostało poprzedzone czytaniem fragmentów lektury, aby ustalić, np. okoliczności wydarzenia, miejsce i czas zdarzenia, reakcję bohatera. Prace plastyczne uczniów  zostały uporządkowane chronologicznie i stworzyły galerię zdarzeń opisanych w lekturze ,,Balladyna”.
        Zapraszam do obejrzenia prac uczniów.