• LAPBOOKI POMOGŁY UPORZĄDKOWAĆ WIEDZĘ O MIKOŁAJKU

• 06.03.2023 20:30
      • W Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera podejmujemy działania, by czytanie książek nie kojarzyło się uczniom z przymusem lub nudą. Uczniowie klasy 4b przygotowali na lekcji języka polskiego lapbooki poświęcone lekturze pt. ,,Mikołajek". W czasie realizacji zadania uczniowie doskonalili kompetencje polonistyczne i plastyczno-techniczne. Wykazali się także kreatywnością w zapełnieniu przestrzeni swojej „książki na kolanach” starannie wyselekcjonowanymi materiałami, którym nadali ciekawą formę. Za pomocą rysunków, notatek, kieszonek i kolorowych karteczek opracowali kolorowe lapbooki, w których uporządkowali swoją wiedzę o lekturze. Każdy uczeń dołożył starań, by żaden zakamarek w lapbooku nie został niezagospodarowany. Zaangażowanie w sporządzanie estetycznych notatek z pewnością przyczyniło się do lepszego zapamiętania treści. Każdy lapbook był inny, wykonany według własnego pomysłu i inwencji twórczej autora. Uczniowie wykazali się fantazją, kreatywnością i wielką wyobraźnią.

Zapraszam do obejrzenia efekty pracy uczniów.