• ZASZYFROWANE INFORMACJE Z LEKTURY SZKOLNEJ - "KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA"

• 07.11.2022 19:58
      • Kto myślał, że szyfrowanie na języku polskim jest niemożliwe, jest w błędzie. Uczniowie klasy 4b na lekcji języka polskiego szyfrowali hasła z lektury ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Szyfrowanie służy do ukrywania informacji przed niepożądanym lub nieuprawnionym dostępem. Uczniowie kolorowali figury matematyczne według własnego pomysłu. Mieli więc swój udział w opracowaniu kodu. Zadanie wykonywaliśmy na podsumowanie cyklu lekcji. Czwartoklasiści samodzielnie wybierali 12 haseł, z którymi kojarzy im się lektura szkolna, a następnie je zaszyfrowali, aby inni mogli rozwiązać ich zagadkę. Wybór hasła uzasadniali ustnie zarówno szyfrujący, jak i Ci którzy rozszyfrowali zadanie. Największą popularnością cieszyły się imiona bohaterów, miejsca akcji, nazwa gatunku, rekwizyty.
        W ten sposób podsumowaliśmy pracę z lekturą szkolną i utrwaliliśmy znajomość alfabetu.