• ,,HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM” NA KOLOROWYCH PUDEŁKACH

• 15.11.2022 19:51
      • Praca z lekturą na lekcji powinna być atrakcyjna dla uczniów, dlatego warto proponować nowe aktywności. Tym razem zaplanowałam stworzenie na lekcji klocków do układania  poświęconych lekturze ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem". Moi uczniowie pracowali w grupach losowo podzielonych. Każda grupa przygotowała obrazki i informacje na klocki poświęcone konkretnej rasie Śródziemia. Przydział rasy odbył się przy pomocy ruletki. Losowali liderzy poszczególnych grup. Aby przygotować klocek, uczniowie wykonali 6 prac na kartce formatu A4, a następnie nakleili je na pola pudełka. Były wśród nich zarówno rysunki, jak i teksty opracowane przez zespół uczniów.
        Każda ścianka pudełka to rozbudowana odpowiedź na konkretne pytanie:
        KTO?
        JAKI?
        GDZIE?
        KIEDY?
        JAK?
        DLACZEGO?
        Po wykonaniu pudełek posłużyły nam one do opowiadania wydarzeń z udziałem ras Śródziemia ,,Opowiem Wam, jak..."