• JESTEŚMY TWÓRCAMI PLAKATÓW ZACHĘCAJĄCYCH DO PRZECZYTANIA LEKTURY ,,W PUSTYNI I W PUSZCZY”

• 12.12.2022 16:40
      • Klasa 6a realizuje projekt czytelniczy ,,Pożeracze lektur”,  w ramach którego promuje czytanie lektur szkolnych. Tym razem postanowiliśmy posłużyć się językiem plakatu, czyli uproszczonymi hasłami, znakami graficznymi, które mają za zadanie zainteresować, pobudzić wrażliwość odbiorców, odkryć przesłanie, zmotywować do sięgnięcia po lekturę.
        Do tej pory uczniowie oglądali w internecie plakaty adaptacji filmowych, przedstawień teatralnych lektur i je opisywali. Teraz stali się twórcami plakatu. Dla młodych twórców plakatu ważne było skupienie uwagi na prezentowanych elementach, znakach, postaciach.
        Uczniowie zwrócili uwagę, iż czytanie książek wzbogaca wyobraźnię, poszerza słownictwo, ćwiczy koncentrację, wyzwala kreatywność, wprowadza w nieznany, fantastyczny świat. Dzięki książce uczymy się we własnym tempie. Realizujemy swoje pasje i rozwijamy wyznaczone cele. Tworzenie plakatów to okazja do poznania swoich umiejętności i planowania kariery zawodowej.