• STACJE ZADANIOWE NA LEKCJI POŚWIĘCONEJ LEKTURZE

• 10.10.2022 18:10
      • Czytanie lektur nie jest ulubionym zajęciem uczniów.  Warto więc zadbać o lekcje z tekstem literackim i zorganizować je tak, aby nawet ten uczeń, który nie przeczytał utworu, jak najwięcej z niego zapamiętał. Tak zwane stacyjki są niezawodne. Przekonała się o tym klasa 7a.
        Zadania  były dostosowane do możliwości klasy, dlatego zaangażowanie uczniów było wielkie. Uczniowie pracowali w ciszy. Motywacja do wykonania zadania była satysfakcjonująca, a dynamika pracy ogromna. Dlaczego warto stosować na lekcji taką formę pracy?
        • Uczniowie mają więcej pomysłów,
        • wspólnie dokonują wyboru najciekawszego, najlepszego, najtrafniejszego,
        • wszyscy są odpowiedzialni za wykonania zadania,
        • podział zadań odbywa się według talentów, możliwości, umiejętności w ramach grupy,
        • uczniowie uświadamiają sobie, jakie posiadają zalety,
        • następuje poprawa relacji pomiędzy uczniami,
        • uczniowie wykonują obszerniejszą pracę niż w przydatku indywidualnej realizacji zadania,
        •  pracują w otoczeniu innych osób i otrzymują od nich wsparcie.
        Polecam!