• TWORZYMY AUTORSKIE KARTY DO ORTOGRAFICZNEGO PIOTRUSIA

• 24.10.2022 18:24
      • Na lekcjach języka polskiego wspólnie stworzyliśmy  ORTOGRAFICZNEGO PIOTRUSIA, w którego zagramy, a karty staną się środkiem dydaktycznym wykorzystywanym podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Gracze sami wybiorą wariant gry - czy rozdają wszystkie karty i losują je od sąsiada, czy przeznaczają do losowania część talii. Uczniowie zapamiętają pisownię wyrazów, ale też poszerzą swoją wiedzę, na przykład na temat zwierząt. W ten sposób wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów szkolnych. Zaprezentowane w galerii karty przygotowali uczniowie z klasy 6a i 7a. Zadanie miało charakter interdyscyplinarny. Wykonaliśmy je przy pomocy telefonów komórkowych. Przy okazji porozmawialiśmy o przestrzeganiu praw autorskich i bezpiecznym korzystaniu z zasobów internetowych.